Tréning s F. Columbu
Tréning s G. Pipasikom
Tréning s G. Pettersonom
Sly a InStone
Tréning pred Rambo IV.

ĽAHKO ZÍSKANÉ VÍŤAZSTVO NIE JE TO PRAVÉ VÍŤAZSTVO

Tento bojovník talianskeho pôvodu nezískal svoje svaly ľahko. Príroda mu totiž nenadelila práve ideálne genetické predpoklady ani dokonalú stavbu kostry. Jeho dnešné telo je výsledkom dlhoročnej tvrdej práce, jeho vôle, húževnatosti a vytrvalosti. Dvojnásobný Mr. Olympia Franco Columbu, s ktorým sa Sly pripravoval na film Rambo II, spomína na jeho obrovskú mentálnu intenzitu a ctižiadosť, ktorá ich motivovala pri spoločnom tréningu. Ako hovorieva Sly : "Ľahko získané víťazstvo nie je to pravé víťazstvo!"

Sly začal cvičiť už ako 15. ročný, keď po prvý krát videl v kine film Hercules so Steeveom Revesom, ale vážnejšie to začal brať až v roku 1975 pri natáčaní prvého Rocky-ho. Vtedy vážil takmer 95 kilogramov, takže bolo treba schudnúť a robiť niečo so svojim telom. Bol to Sly, kto urobil revolúciu v Hollywoode a kto naučil všetky hviezdy cvičiť.

Hlavný hrdina série filmov Rocky a Rambo sa na tieto svetoznáme role pripravoval aj s Francom Columbu. I keď vedel, že služby dvojnásobného držiteľa titulu Mr. Olympia nie sú práve najlacnejšie, suma ktorú Franco vyčíslil za 6 týždňov tréningu pred začiatkom natáčania filmu Rambo II ho predsa len udivila. Sly musel trénovať s plným nasadením, ako keby sa pripravoval na súťaž Mr. Olympia. To znamená trénovať 6 krát týždenne dvojfázovo. Nebol problém ho motivovať, pretože disponuje ohromnou mentálnou intenzitou a je náramne ctižiadostivý. Ak niečo robí, tak stopercentne. Ide vždy rozhodne za svojim cieľom. Franco pre Sylvestra vypracoval tréningový program, ktorý vyhovoval jeho osobnej potrebe a potom prevzal vedenie jeho tréningov. Ustavične zvyšovali hmotnosť a počty opakovaní. Franco vedel, že sa bude Sly snažiť udržať s ním krok. Pokiaľ robil s určitou hmotnosťou 12 opakovaní, Sly ich dokázal urobiť 7. V ďalšej sérii urobil 15 opakovaní a Sly 10. Na konci tréningovej činnosti bol Sylvester tak silný, že robil bicepsové zdvihy s 30 kg jednoručnými činkami. Keď sa prvý krát stretli, mal Sly 77 kg a veľmi dobre definované svalstvo. Nebol však dostatočne masívny. Za 6 týždňov chcel pribrať 5 kg kvalitnej svalovej hmoty. Franco vedel, ako tvrdo dokáže Sly pracovať a tak sa toho držal.

"Sylvester dokázal pribrať za 6 a pól týždňa skoro 5 kg svalovej hmoty", hovorí Franco. "Má veľmi dobrú postavu s obvodom pása len okolo 75 cm. Keď začal cvičiť, obvod jeho hrudníka bol 112 cm a na konci prípravy takmer 130. Obvod paží zväčšil zo 42 na 46 cm. V každom tréningu sme menili cvičenia. Pohyby, na ktoré Slyove telo reagovalo dobre, trénoval v doplňujúcich sériách a menej efektívne cvičenia sme vylúčili. Ak sám spozoroval pokrok, tak trénoval ešte tvrdšie. Keď som povedal, že budeme robiť ešte 3 série, bol pripravený okamžite. Brušné svalstvo trénoval najčastejšie. V každom tréningu urobil 1000 opakovaní. Zaraďovali sme 4 rozličné cvičenia na brucho a hornú časť tela: ľahy-sedy, prednožovanie, unožovanie a úklony. Každé cvičenie opakoval 50 krát bezprostredne za sebou. Tento cyklus sme absolvovali 5-krát. To znamená, 250 opakovaní z každého cvičenia, čo predstavuje celkovo 1000 opakovaní. V závere našej spoločnej prípravy mal Sly vynikajúco rozvinuté svaly. Ak by bol kulturistom a nie hercom, určite by patril medzi najlepších."

Jeho tréningový program vyzeral takto:

Pondelok / Streda / Piatok
Predpoludním: prsia
  chrbát
  brucho
Popoludní: plecia
  paže
  brucho
 
Utorok / Štvrtok / Sobota
Predpoludním: lýtka
 

stehná

 

brucho

Popoludní: zadné delty
  trapézy
  brucho


MAIN PAGE