Tréning s F. Columbu
Tréning s G. Pipasikom
Tréning s G. Pettersonom
Sly a InStone
Tréning pred Rambo IV.

RAMBO IV. - Slyova príprava na natáčanie

      Koľkí z vás už strávili nespočetné hodiny na internete, hľadajúc: „ako získam postavu typu Brada Pita vo filme Fight Club?" Som si istý, že odpoveď poznáte a určite nie ste jediní, ktorí hľadáte práve toto. Odpoveď znie – nespočetné hodiny kardia, kombinované s úbohým jedálničkom, obsahujúcim len malé porcie nemastného mäsa a cigarety. Bez pochýb, Brad Pitt má vynikajúci genetický základ. Koľkí z vás sa po zhliadnutí filmu Rocky rozprávali viac o Stalloneho tele, ako o filmovej zápletke? Ja tiež. Ak nie ste typ večne vychudnutého vzhľadu, dám vám návod na hypotetické množstvá silového tréningu, doplnkov a stravovacieho plánu, ktoré využíval Stallone pre film Rambo IV.

Silový tréning

Keď spomeniem snímky Rambo I a II, určite si pamätáte, ako dramaticky sa zmenila Stalloneho postava medzi týmito dvoma dielmi. V druhej časti bol nesporne viac vydretý, vďaka prísnemu tréningu slávneho Franca Columbu a jeho implementácie dvojfázového tréningu. Jednoducho pravda je v tom, že Sly odviedol na svojom tele slušné množstvo práce a k ničomu neprišiel zadarmo.

Šance existujú, pre mnoho ďalších mužov jeho veku, 61, ktorí sa budú riadiť dvojfázovým tréningom Ramba IV -- 6 dní v týždni, dvakrát denne.(vrátane kardio).


Príklad jeho programu:
3 série po 12 opakovaní, robené v každom cviku

Pondelok/Streda/Piatok:

Dopoludnia
• Hrudník
• Chrbát
• Brucho
• Kardio

Popoludní
• Ramená
• Ruky
• Brucho
• Kardio
Utorok/Štvrtok/Sobota

Dopoludnia
• Lýtka
• Stehná
• Kardio

Popoludní
• Zadné delty
• Trapézy
• Brucho
• Kardio


Cvičením určitého množstva z 8-12 opakovaní a 3-4 sérií, minimálnym odpočinkom medzi sériami a cvičeniami za účelom udržania vysokej srdcovej frekvencie – toto by mohol byť ten najlepší program na formovanie sa pre krátky čas, potrebný pre film, ako aj prevádzanie cvikov s maximálnym závažím.

Pamätajte, Sly je stroj, pre neho neexistuje taká vec ako „ľahký deň“. Pre niekoho v jeho veku je veľmi ťažká úloha spáliť tuk A súčasne budovať svalstvo, to je dôvodom, prečo by mal pracovať stále s čo najväčším úsilím.

Kardio by ste mali robiť 5 dní v týždni, 30 minút, ráno na prázdny žalúdok, so srdcovou frekvenciou približne 65-85% z maxima a večer znovu, to isté množstvo, rovnako dlho a s rovnakou frekvenciou.


Suplementy

Aj keď je v mnohých krajinách považovaný za staršieho občana, so správnymi doplnkami, výživou a odpočinkom, tento dvojfázový program nie je pre Stalloneho žiaden neuveriteľný čin. Tu sú niektoré ohromné doplnky, ktoré pri ich užívaní vytvárajú postavu, pútajúcu pozornosť ľudí na celom svete.

1. Aminokyseliny s vetveným reťazcom:
Počas dlhodobého cvičenia s maximálnym úsilím si telo vyberá svoju daň a vytvára kortizol, ktorý pomáhajú redukovať práve BCA aminokyseliny. Taktiež pomáhajú udržať v norme hladiny inzulínu, takže Sly nie je pocas diéty medzi dvomi jedlami príliš hladný. Nakoniec, BCA aminokyseliny majú na svaly anabolický/antikatabolický účinok.
Dočítajte sa viac

2. Proteínový prášok:
Proteínový prášok je všeobecne konzumovaný hneď po cvičení, alebo namiesto jedla. Príjem dostatocného množstva proteínov pomáha efektívnemu rastu a regenerácii svalového tkaniva. Najčastejšie používaným typom je srvátkový proteín. Obsahuje vysoké hodnoty všetkých esenciálnych aminokyselín, neprodukovaných ľudským telom a jeho absorpčná schopnosť je veľmi rýchla.
Dočítajte sa viac

3. Glutamín:
Rambove užívanie tohto suplementu sa ukázalo ako priaznivé, pretože hladiny jeho prirodzeného telesného glutamínu boli znížené počas anaeróbneho cvičenia. (t.j. super intenzívny silový tréning, alebo kardio spojené s vysokou srdcovou frekvenciou).Je dokázané, že kulturisti by mali užívať suplement s glutamínom, pretože jeho nedostatok môže spôsobiť oslabenie imunitného systému a poškodenie svalového tkaniva, nieco, čo by Sly nechcel.

4. Spaľovač tuku:
Nie každý 61-ročný človek môže mať solídne kocky na bruchu, niektorí potrebujú malú pomoc, aby udržali spalovanie tuku a naštartovaný metabolizmus. Termogénne spalovače vyvíjaním tepla zvyšujú metabolizmus v ľudskom tukovom tkanive.
Dočítajte sa viac

5. Multivitamíny:
Aby ľudské telo fungovalo na svoje maximum, musí byt vyživované veľkým a komplexným radom živín.
Prípadný deficit jedného z týchto základných vitamínov, alebo minerálov, nabúra metabolický systém, ktorý produkuje optimálnu využitelnosť a výkony klesajú. Ak Sly trénoval tak intenzívne na nízkych príjmoch sacharidov, potom je možné, že odstránil zo svojho tela základné vitamíny a minerály. Dočítajte sa viac

6. Výživa
Práve tak ako Stalloneho tréning mohol byť podobný kulturistickému(prípravnému na preteky), taktiež mohla byť aj jeho strava. Jeho cukry museli byť dostatočne vysoké, aby dokázal normálne fungovať a pokracovať v natáčaní filmu, ale aj dostatočne nízke na to, aby mohlo jeho telo pokračovat v spalovaní tuku.

Jeho tuky museli byť udržiavané relatívne nízke, aby mohli využiť svoju primárnu energiu na zabezpečenie spaľovania tuku. A na koniec, proteíny boli zrejme udržiavané extrémne vysoké, takže telo nemohlo začať spaľovat tažko vytvorené svaly.

Záver

Koniec koncov, ak chcete vyzerať ako John Rambo, musíte trénovať, jesť a užívať doplnky ako John Rambo. Vo veku 61 rokov Sylvester nerobí žiadne skratky, ani nehrá žiadne hry so svojim zdravím, alebo postavou, a to by ste nemali ani vy. Takže, celý pravidelný tréning/výživu/suplementy najprv skonzultujte so svojim lekárom a uistite sa, že vám to on/ona odobrí. Ak to dopadne dobre a vy chcete byť nalešteným akčným hrdinom...JE ČAS ZAČAŤ ÍSŤ V RAMBOVOM ŠTÝLE!

Zdroj článku: http://www.fitexpres.sk


MAIN PAGE