Tréning s F. Columbu
Tréning s G. Pipasikom
Tréning s G. Pettersonom
Sly a InStone
Tréning pred Rambo IV.

SLY DNES A DOPLNKY VÝŽIVY

Stallone sa súčasne ponoril do ďalšieho úplne iného podnikateľského projektu a založil si firmu so suplementami. "InStone je niečo, na čo som hodne myslel v posledných 7 - 8 rokoch. Mám za sebou početné experimenty s vlastným telom, tréningové skúsenosti a znalosti z výživy, ktoré som využíval v príprave na jednotlivé filmové projekty. Napríklad pre úlohu v Cliffhangeri som musel rozvinúť svaly na nohách a zvýšiť silu ramien, pri natáčaní filmu Rocky III som dosiahol len 3,8% telesného tuku a pri práci na Copland som túto definíciu stratil a nabral 18 kg. Fylozofia môjho projektu so suplementami nespočíva v tom, že chcem prepožičať len svoje meno nejakým výrobkom. Ja sa s nimi chcem stotožniť, pretože ich užívam a skvele pôsobia. V každom smere sú tieto výrobky najlepším, čo je dnes na trhu," vysvetľuje Sly.
Dnes Sly váži 88 kg a má 4-7% telesného tuku. Za dlhé roky cvičenia toho vie o tréningu a výžive naozaj dosť. "Držím sa vysokoproteínovej diéty, mám pod kontrolou tuky a sacharidy a snažím sa jesť dosť zeleniny. V minulých rokoch bol mojim najväčším nepriateľom pretrénovanie. Trávil som v telocvični 6 dní v týždni, večer som ešte drel brucho a mal som pocit, že je moje telo akoby v rozklade. Teraz sa sústredím len na určité cviky a trénujem len 3 krát v týždni po 90 minút. Cítim sa naozaj dobre a mám silu, ako nikdy predtým. Niečo vo mne začalo inak fungovať."
To niečo prišlo zrejme s rokmi tŕeningu a sebapozorovania. "Rozhodol som sa napísať retrospektívnu knihu o tom, ako som v priebehu rokov cvičil. Na začiatku som sa snažil vybudovať telo pre účely filmových rolí a moja hmotnosť sa zvýšila so 73 kg, ktoré som mal vo filme Lords Of Flatbush, až na takmer 90 kg v Rockym. Dnes už viem, kde som robil chyby, čo bolo dobré a čo nie. Preto môžem svojou knihou poslúžiť ľuďom, ktorí sa rozhodli zmeniť svoju postavu, aby sa vyvarovali chybám, ktoré som urobil ja.

Pre zaujímavosť sú tu tieto miery:

V roku 1976 pri natáčaní prvého Rockyho mal Sly telesnú váhu 81 kg, v roku 1979 v Rocky II mal 90 kg, v roku 1982 v Rocky III vážil 75 kg a v roku 1985 v Rocky IV 79 kg.
V roku 1985, pred natáčaním Ramba II mal tieto miery : výška 179 cm, váha 82 kg, pás 75 cm, hrudník 125 cm, biceps 43 cm, tuk v tele 4,5%.


MAIN PAGE