ŽIVOTNÝ PRÍBEH SYLVESTERA STALLONEHO

Rok 1993-2000
1993

Cliffhanger a jeho úspech

V tomto roku sa Sly kondične pripravuje na ďalší film. Znovu tvrdý tréning a posilovňa. Ide o akčný film v horskom prostredí zasnežených Álp, ktorý má názov Cliffhanger. Točí sa predovšetkým v talianskych Dolomitoch a ostatné dotáčky sa robia vo veľmi dobre prepracovaných štúdiách. Pri akčnej scéne v prírode sa hlavnej hviezde stane úraz, čo si odnesie práva ruka – 7 stehov. Napätie vo filme a samotný dej sa odzrkadlí na pokladniach kín. V USA a Kanade zarobil film cez 100 miliónov dolárov. Sly-ov honorár za film presiahol 13 miliónov dolárov.
1993
Demolition Man
Znovu je tu ponuka na akčný film s príchuťou sci-fi. Dej je asi taký : Drsný policajt John Spartan prenasleduje zločinca a dôjde pritom k veľkej nehode. Tridsať rukojemníkov zahynie. V roku ’96 ho spolu so zločincom Phoenixom zamrazia na 70 rokov. Tak rozhodol súd. Po 36tich rokoch prepustia zločinca Phoenixa a ten sa opäť dostane do starých koľají. Ak ho môže niekto zastaviť, tak je to len superpolicajt John Spartan. Ale v tomto novom svete, kde je všetko čisté, priam sterilné, nikto nefajčí, nepije a nenadáva. Najväčším zločinom sú dopravné priestupky.
1993
Výdavky a príjmy
Výroba filmu stála 30 miliónov dolárov. Väčšinu sumy pohltili futuristické exteriéry a autá vyrobené na špeciálnu objednávku od General Motors. Po siedmich týždňoch film zarobil v Amerike 54 miliónov dolárov.
1994
Janice - Slyova nová láska
Janice Dikinson bola ďalšia priateľka, s ktorou sa Sly ukazoval na verejnosti. Onedlho kolovali svetom správy, že Janice čaká Sly-ove dieťa. Šťastný pár sa pripravoval na príchod dieťaťa a po narodení testy potvrdili, že otcom malej Savanah Rodin nie je Sly. Takže Janice urobila veľký podvod voči Sly-ovi a rozišli sa.
1994
Andrea - ďalšia krátka známosť
Pri premiére Arnoldového filmu True Lies sa Sly zoznámil s 19-sť ročnou modelkou Andreou Wieser s Innsbrücku. Andrea ho sprevádzala na týždňovom výlete v Paríži a v New Yorku, spolu sa objavili aj na Grand Prix v Monze. Na tieto výlety jej kúpil šaty od Versaceho v hodnote 300 tisíc šilingov. Nečakane sa však s ňou rozišiel.
1994
The Specialist
Peruánsky režisér Luis Llosa premýšľal, koho dosadiť do hlavných úloh jeho akčného thrilleru s názvom Špecialista. Našiel tých pravých – Sly-a a Sharon Stone. Tieto hviezdy si pri natáčaní veľmi dobre rozumeli a odviedli pritom dobrú prácu. Dej filmu sa odohráva na kubánskom Miami. Krásna May chce pomstiť smrť svojich rodičov a potrebuje na to nájomného vraha, ktorý svoju prácu dokonale zvládne. Je ním Ray Quick, špecialista na výbušniny a bývalí člen CIA.
1994
Úspešný film
Film má v kinách úspech, efekty pri výbuchoch a krásne Miami sa ľuďom páčia a preto patrí medzi najúspešnejšie filmy toho roku.
1995
Priateľka, ktorú si Rocky vyboxoval
V januári je tu nakrátko známosť Sly-a a Anki Widerberg. Ich vzťah zakrátko končí a znovu je tu nový. S 25-ročnou Angie Everhart, bývalou priateľkou Kevina Costnera. Kevin si našiel zamilovaný pár v jednej vinárni a spôsobil tam veľký rozruch a narážky na Sly-a zobral “Rocky” vážne a priateľku si bol nútený vyboxovať – doslova. Daroval jej prsteň so smaragdami a diamantmi za 100 tisíc dolárov. Tento románik tiež nevydržal dlho a Sly sa vrátil k bývalej snúbenici Jennifer Flavin.
1995
Assassins
Na rok 1995 má Sly v pláne akčný film Richarda Donnera s názvom Assassins ( Nájomný vrahovia ). Tento príbeh má troch podivných hrdinov : Roberta Ratha ( Sly ) - skúseného nájomného vraha, ktorý chce uniknúť svojej existencii, Miguela Baina ( A. Banderas ) – ambiciózneho zabijaka, so záľubou vo svojej práci a Electru ( J. Moore ) – bezpečnostnú expertku, ktorej zbraňami sú informácie. Keď sa ich troch cesty pretnú, nemôže to dopadnúť dobre. Electra mala byť pôvodne Rathovou obeťou, ale musia sa spojiť, aby mohli čeliť elegantnému Miguelovi.
1995
Judge Dredd
V tomto roku klope na dvere ďalšia filmová úloha. Podľa kresleného komixu z konca 70-tych rokov bol spracovaný razantný sci-fi thriller v réžii Dannyho Cannona. Hovorí o nukleárnej katastrofe v roku 2139, ktorá urobila so sveta kruté miesto bez práva a spravodlivosti. 200 miliónov ľudí sa snaží prežiť v meste Mega City One ( kedysi New York ) bez zákonov, možnosti existencie a všetkých nárokov. Novodobý policajti sú nazvaný sudcovia. Skutočný zástanca práva obvinený z vraždy je odhodlaný brániť spravodlivosť a zachovať nádej pre budúcnosť. Jeho meno je Joseph Dredd – porotca a kat v jednej osobe.
98 dní sa filmovalo v Londýnskych štúdiách Shapperton. Do úlohy Dreddovho brata Rica obsadili tvorcovia Armanda Assanteho, ktorý si po Sly-ovom boku zahral brata Lennyho vo filme Paradise Alley z roku 1978. Film Sudca Dredd s dokonale prepracovanými trikmi stál produkciu 80 miliónov dolárov.
1995
Výhodná ponuka
V roku 95 podpísal Sly zmluvu s Universal Pictures na tri filmy. Zaviazali sa mu za ne na 60 až 80 miliónov dolárov. Prvý, katastrofický, by mal niesť názov Daylight. Ponúknutý honorár za film je pre Sly-a 17 a pól milióna dolárov.
1996
Daylight
Projekt, v ktorom ide o náhodnú explóziu mimoriadnej sily a zavalí obidva konce hlavného dopravného tunelu spojujúceho Manhattan a New Jersey. Zúfalá skupinka ľudí, ktorý prežili, sa ocitá v pekle pod riekou Hudson. Cestu k trosečníkom objaví Kit Latura, bývalý člen lekárskej záchrannej služby. Taktiež uviazne v podzemí spolu s ostatnými a musí vynaložiť všetky sily, aby ich vyviedol na denné svetlo.
1996
Spomienka na Rockky-ho a príprava na Ramba IV
Pri príležitosti 20-teho výročia prvého Rocky-ho vydali štáty Gambia, Uganda a Ghana poštové známky tejto filmovej postavy. V tomto roku sa plánoval aj projekt Rambo IV. Spoločnosť Miramax odkúpila práva na filmové spracovanie štvrtého Ramba a pomýšľala v roku 1998 natočiť ďalšiu časť. Tentokrát by sa mal John Rambo preniknúť do americkej militantnej skupiny, aby zabránil jej plánovanému útok na vládu. Scenáristi sa vraj nechali inšpirovať bombovým útokom na vládnu budovu v Oklahome z roku 1995.
1996
Sophia - prvá Slyova dcéra
Sly a Jennifer prežívajú chvíle plné radosti a spokojnosti, že ich vzťah teraz naozaj klape. Čakajú na príchod nového prírastku do rodiny. 27. augusta sa dočkali. V South Beach, Florida sa im narodilo dievčatko a dali mu meno Sophia Rose ( Sofia podľa Sofii Lorenovej ). O tri mesiace neskôr lekári zistili u nej srdcovú vadu a preto bola operácia nevyhnutná. Dievčatko sa podrobilo štvorhodinovej operácii v California University v Los Angeles ale teraz je už znovu všetko v poriadku. Šťastný rodiča vyhlásili, že sa plánujú čoskoro zosobášiť.
1997
Nový image vo filme Copland
Sly má novú predstavu o svojej kariére a hľadá si nový image. Kvôli ďalšiemu filmu pribral 15 kilogramov a dokonale sa chcel vžiť do postavy policajta a to aj za cenu tvrdou prácou získaného objemu v páse. V novom filme s názvom Copland si tentoraz zahral postavu z policajného prostredia , ktoré zachvátila rozsiahla korupcia a nie je nič horšie ako skorumpovaný policajti. Sly-ova postava – Fredy, je proti tomu a snaží sa proti tomu postaviť a rozbiť túto činnosť jeho kolegov. Jeho partnermi vo filme sú Robert De Niro, Harvey Keitel a Robert Patrick (predstaviteľ T1000 z filmu Terminátor II).
1997
Sly sa žení, Part III
Znovu je tu čas, aby sa Sly dostal do pôvodnej fyzickej formy. Posilovňa a prísna diéta, pri ktorej dosiahol 78 kg, váhu z roku 1986. V máji sa chystá na sobáš a preto musí vyzerať čo najlepšie. Sly oznámil Jennifer deň a hodinu sobáša 12 hodín pred obradom. Na obrad vybral kaplnku Blendheimského paláca v Londýne, sídlo Marlboroughtovcou, v ktorom sa narodil aj politik Winston Churchil. Na sobáš prišli novomanželia v Rolls Royce z tridsiatych rokov z Dorchestru, kde mali civilný sobáš. Jedlá na bohato ozdobené stoly s kyticami kvetov pripravoval Marco Pierre White, jeden z najlepších anglických kuchárov. Pri tomto akte boli aj dve deti, dcéra Sophia a malé neznáme v Jenniferinom brušku pod peknými svadobnými šatami od Armaniho v hodnote 30 tisíc dolárov. Smoking, ktorý mal oblečený Sly bol šitý na mieru od krajčíra Giancoma z Los Angeles. Nevestin prsteň z bieleho zlata s polkruhom diamantov – 15 karátov, stál Sly-a 30 000 dolárov a svadobná obrúčka okolo 10 0000. Čerstvý novomanželia si za sprievodu Lorda Edwarda prezreli zámok, jeho obrovskú knižnicu a izbu, v ktorej sa narodil Winston Churchil. Prehliadku ukončili v Grand Hall, v ktorej si popriali dobrú noc.
1997
Ďalšie dieťa ?

Pomoc chudobným

V prvých septembrových dňoch v Tampe na Floride, keď bola Jennifer pred pôrodom, jej zostalo nevoľno a cítila, že s dieťaťom, ktorého nosila pod srdcom, sa niečo deje. Okamžite zmobilizovali lekára z Maiami a súkromným lietadlom boli o niekoľko minút na mieste. Gynekológ na klinike konštatoval náhle zastavenie činnosti srdiečka. Dieťatko zomrelo skôr, ako prišlo na svet. Určite aj fanúšika akčných hrdinov chytí za srdce, keď vidí pohľadnicu, na ktorú pózoval Sly so svojou dcérkou Sphiou. Uprostred svojho šťastia však ani Sly nezabúda na tých najbiednejších, pre ktorých sa charitatívna organizácia podujala stavať domy. Peniaze na ne získava originálnym spôsobom. Väzni v New Jersey zhotovili vtáčie búdky, ktoré sa na aukcii predávajú s podpismi slávnych hviezd. Jeden takýto “domček” podpísal aj Sly. Je porcelánový a pomaľovaný karikatúrami jeho najznámejších filmových postáv.
1998
Sistine - druhá Slyova dcéra
Aj v tomto roku sa Sly a Jennifer pokúšali aj napriek neodporúčaniu lekárov o ďalšieho potomka. V Los Angeleskej nemocnici Cedars Sinai-Hospital privítali 27. júna manželia na svet malé ukričané dieťatko. Lekári ich ubezpečili, že dieťa je zdravé a je v poriadku. Znovu je to dcéra, ktorej dali meno Sistine Rose.
1998
Ant Z
V tomto roku Sly nedostal žiadnu filmovú ponuku, okrem dabovania chrobáka Weavera v kreslenej rozprávke Ant Z ( Mravec Z ).
1999
Get Carter
Zatiaľ najčerstvejšia ponuka pre Sly-a je film s názvom Get Carter. Je to veľmi temný príbeh, ktorý režisér Stephen Kay založil na vizuálnej stránke a preto sa hlavnému predstaviteľovi zdá najkrajší tento film, v akom kedy hral. Svetlá, kamerové triky, všetko je z jeho uhla pohľadu originálne a unikátne. Má tu s ním hrať Miranda Richardson, Mickey Rourke a Michael Caine, s ktorým sa stretol v roku 1981 vo filme Escape To Victory.
2000
Premiéra Get Carter
V roku 2000 bol tento film zrealizovaný a natočený. O akčné scény v ňom nie je núdza, ako vo všetkých Sly-ových filmoch . Október bol mesiac, v ktorom mal film premiéru. Hlásali o nej médiá a internetové stránky včas. Prišli na ňu známe osobnosti šoubiznisu z celého sveta, vrátane Sly-ovho brata Franka.
2000
Úvahy o Rambovy a Rockym
Sly uvažuje o šiestom Rockym a píše scenár. Náklady filmu by nemali presiahnuť 30 mil. dolárov. Aby získal nejaké peniaze , natočil remake anglickej gangsterky Get Carter, v ktorej zažiaril Michael Caine v roku 1971. Znova sú tu plány aj na Ramba IV. Veterán z Vietnamu by sa mal vrátiť na filmové plátna a bojovať proti zlu. Producenti sľubujú film plný akčných scén. Sly dostal zelenú a môže sa pripravovať na štvrtý Rambo film. Po jeho boku by sa mal objaviť aj Jackie Chan.
2000
Nové ponuky
Tento rok sú tu ďalšie dve ponuky. Prvá je do filmu Detox a druhá do filmu Driven, v ktorom by mal hrať automobilového pretekára F1 a neskôr aj trénera pilotov F1 na Grand Prix.
Rok 1993-2000