20. apríl 2008 - RAMBOV NÁVRAT DO USA

Sylvester Stallone síce behom natáčania štvrtého Ramba, odohrávajúceho sa v Barme tvrdil, že žiadny ďalší diel už čakať nemáme, najnovšie správy ale svedčia o opaku. Rambo 5 bude a mal by sa natáčať v Bulharsku.
Ešte skôr, než mal Rambo 4 premiéru v kinách, šéf štúdia Weinstein, ktoré sa podieľalo na výrobe a distribúcii, básnil o tom, aké by to bolo super, keby mal Rambo ešte ďaľšie pokračovanie. „Toto je posledný Rambo rovnako, ako bol Rocky Balboa posledný Rocky,“ tvrdil v tej dobe Sly. Postupne začal ale meniť názor a aj keď Rambo IV neurobil v kinách nejaké závratné tržby, štúdio malo o pokračovanie záujem a Sly začal premýšľať, o čom by mohla pätka byť.
Keďže štvorka má dosť uzavretý koniec, špekuluje sa o tom, že päťka by mohla byť nejakým návratom na začiatok. Viac-menej to aj Sly sám potvrdil v jednom rozhovore, v ktorom povedal, že keby sa natáčal Rambo V, bol by pravdepodobne iného žánru, než akčný film.
Aj keď to asi mnoho fanúšikov zdesilo, bolo by to určite dejovo dosť logické. John Rambo je totiž späť v USA a tam nieje príliš veľa nepriateľov, s ktorými by sa dalo bojovať. Okrem teroristov, alebo štátu, rovnako ako v prvom diele. Podľa posledných správ sa zdá,. Že produkčná spoločnosť si už zajednala nové supermoderné filmárske štúdia v bulharskom hlavnom meste Sofii, kde by mal Rambo V vzniknúť. Samozrejme to neznamená, že by sa mal Rambo V odohrávať v Bulharsku. Vo filmových štúdiách by mala údajne vzniknúť replika lokácií pripomínajúcich miesta kdesi v Arizone. Rambo by teda skutočne mal zostať v USA, len natáčať sa bude vo východnej Európe, aby sa ušetrilo. Kedy by ale prípadné natáčanie malo začať, to je stále pomerne neisté.
Hovorí sa dokonca aj o tom, že Sly by sa mal vrhnúť na pokračovanie svojej akčnej hitovky Cliffhanger. Okrem toho už niekoľko rokov pripravuje ako producent, scenárista a režisér (možno aj herec) biografiu Edgara Allana Poea a hovorí sa aj o jeho účasti na remaku akčnej klasiky s Charlesom Bronsonom Prianie smrti.

Zdroj: filmpub.atlas.cz

06. apríl 2008 - DVD RAMBO II - len za 49,- Sk ako príloha Nového Času

Od pondelka bude v predaji DVD Rambo II s denníkom Nový Čas za cenu 49,- Sk. DVD je s českým dolby digital 5.1 dabingom. Obsahuje 5.1 EN zvukovú stopu, DTS EN, a 5.1 CZ. Titulky cz.
Bonusy: Zábery z natáčania, Rozhovory (Sly, Crenna), Film o filme, Sean Baker, Fotogaléria.

 

 

 

06. apríl 2008 - INTERVIEW K FILMU RAMBO V

Po tom, čo na začiatku rozhovoru Sly popísal podmienky natáčania v Barme, prehlásil, že by sa vrátil k piatemu pokročovaniu ságy Rambo. Podľa herca by Rambo V musel byt film odlišný od predchádzajúcich a musel by byť podnetnou cestou pre postavu Johna Ramba.

Sly tiež pripustil, že už začal pracovať na piatom pokračovaní a upresnil niekoľko detailov. „Chcel by som priviesť Ramba k inému žánru, experimentovať s touto postavou. Nebude to ale úplne iný akčný film. Po tejto ceste nemôžem už ísť ďalej, než tam, kam už som došiel. Nie som schopný odhaliť, čo sa bude diať, ale už som napísal polovicu textov.“

Dodajme, že podľa stránkok Screen Daily by sa natáčanie filmu nemuselo odohrávať v Spojených štátoch. Premiestnilo by sa do Bulharska a otvorilo tak nový gigantický koplex štúdií v Sofii. Dá sa z toho vydedukovať, že sa príbeh bude tiež odohrávať v Bulharsku?

Koniec filmu Rambo nás to nenechá predpokladať, pretože John je na konci na ceste do USA. Môžeme sa teda len domnievať, že je to záležitosť rozpočtu a že Rambo V sa bude odohrávať v Arizone alebo aspoň v USA.

Zdroj: www.stallone.biz
Preklad: Hanka Štěpánková

06. apríl 2008 - Fotky svojej zbierky od fanúšika Petra Majera

 

16. marec 2008 - DVD RAMBO - First Blood len za 49,- Sk ako príloha Nového Času

Začiatkom tohto týždňa nepremeškajte možnosť kúpiť si DVD RAMBO len za 49,- , ktoré vyjde ako príloha denníka Nový Čas v pondelok. Nenechajte si ujsť šancu kúpiť si skvelý film za skvelú cenu.

 

 

 

16. marec 2008 - Fanúšik Peter v londýnskom Planet Hollywood


Fotky z Planet Hollywood

V septembri 2005 som mal tú česť navštíviť londýnsku reštauráciu Planet Hollywood. Keďže som fanúšik Slya, zaujímal som sa predovšetkým o veci týkajúcesa práve jeho. Na stenách reštaurácie viseli mnohé rekvizity z hollywoodskych filmov, napríklad figurína Terminátora alebo otlačky Bruca Willisa v sadre, ale najviac vecí, na moju radosť, tu mal Sly. Zaujal ma napríklad zavesený kus mäsa, do ktorého búšil Rocky v prvej časti, jeho motorka z Rocky III, či kostým a protitanková päsť z Ramba III.
Som rád, že sa mi tam podarilo dostať a odporúčam všetkým Slyovim fanúšikom, ak budete mať možnosť, prídite sa sem pozrieť.

Peter Majer, Prešov

16. marec 2008 - STALLONE : "Chcem zomrieť v Taliansku"

Americký herec s talianskymi koreňmi Sylvester Stallone by sa rád časom presťahoval do Talianska, kde by chcel aj dožiť. Hiezda hollywoodskych akčných filmov to uviedol v Los Angeles na jednej z akcií predchádzajúcej nedeľnému slávnostnému odovzdávaniu Oscarov.
„Som veľmi pyšný na svoj taliansky pôvod a budem rád, keď budem raz môc v Taliansku žiť a zomrieť,“ povedal šesťdesiatjeden ročný Stallone, ktorého otec pochádzal z dediny neďaleko mesta Bari v apulskom regióne v juhovýchodnom Taliansku.
Hviezda filmov o vojnovom vereránovi vietnamskej vojny Johnovi Rambovi či boxerovi Rockym uviedla, že potrebný temperament k hraniu mu zaisťuje práve talianska krv. „Mám rád príbehy, ktoré súvisia s mytológoiu a myslím si, že Taliani mytológiu vytvárajú a hlavne nikdy nestrácajú životný optimizmus.“
Americký herec, ktorý sa natodil v roku 1946 v New Yorku, bol naposledy v Taliansku v januári. Robil ram reklamu poslednému dielu z „rambovskej“ série – Rambo: Do pekla a späť.

Zdroj: Martin Kis

24. február 2008 - KINOBOX : RAMBO IV - recenzia filmu

Zdroj: Česká televízia

24. február 2008 - RAMBO IV - premiéra v Prahe


Fotky z premiéry tu

Máme tu príspevok od Slyovho fanúšika Mira z Českej republiky, ktorý bol na premiére Ramba IV v Prahe:

Zdravím všechny fanoušky Slye, na tomto nejlepším webu o S. S. na Slovensku, který je bezesporu co se obsahu a zajímavých informací týče, i mezi nejlepšími na světě.
Tak dnes 21. 2. u nás byla premiéra Ramba 4 s podtitulem Do pekla a zpět, měl jsem to štěstí, že jsem na Ramba do kina zavítal již před týdnem na předpremiéru a dle mého názoru je to jeden z nejlepších dílů Rambo série a Slyovi filmotéky vůbec. Být na premiéře a prostě v kině na Rambovi je jeden z nejkrásnějších a nezapomenutelných zážitků v mém životě!!!
Na promopremiéru 14. 2. byla v kině skvělá atmosféra, skoro vyprodáno a byl jsem i mile překvapený, kolik lidí je ještě slušně vychovaných… Téměř půlka kina zůstala v sále až do konce promítání, ale dnes 21. 2. na premiéru zůstal včetně mě a mého otce, ještě jeden borec a to je trochu málo… Bylo mi to až trochu líto, za takovou perfektní práci, co Sly odvedl…. Takže až budete mít tu čest jít 3. 4. do kina, tak si toho važte a chtěl bych všem správným fanouškům S. S. vzkázat, že nejlépe vzdají hold filmu tím, že setrvají až do úplného konce, dokud plátno nezčerná a závěrečná píseň Rambo end title nedohraje . To je ta největší pocta a poděkování, kterou si Sly zaslouží a která by Slye určitě potěšila a dala mu sílu a energii pokračovat v další vynikající tvorbě, jakou vykonává do dnes….

Míra Pavlíček

24. február 2008 - VOJENSKÁ JUNTA ZAKÁZALA NAJNOVŠÍ FILM ZO SÉRIE RAMBO

Mjanmarská polícia udelila pouličným predajcom striktné nariadenie, ktoré zakazuje zásobovanie a distribúciu najnovšieho, v poradí už štvrtého dielu filmu Rambo, ktorý je namierený proti vládnucej vojenskej diktatúre. Film zachytáva život veterána Johna Ramba, ktorý sa po vietnamskej vojne usadil a snažil sa žiť pokojným životom. Zhodou okolností sa však rozhodne pomôcť misionárskej misii, ktorá pôsobí v Mjanmarsku (Barma). "Ľudia sa idú zblázniť nad podtitulom filmu ´Neži pre nič, zomri pre niečo´. Podľa mňa by film mohol vzkriesiť iskru pre občanov Mjanmarska, aby si privolali americké jednotky na pomoc proti junte," uviedol jeden z občanov. Aj napriek zákazu sú pirátske kópie filmu široko dostupné verejnosti.

Zdroj: agentúra SITA

 

24. február 2008 - SLY NAKRÚTI ĎALŠIE DVA AKČNÉ FILMY

Hollywoodsky herec Sylvester Stallone plánuje nakrúcať ďalšie dva akčné filmy. V súčasnosti si však ešte vychutnáva slávu, ktorú mu priniesol návrat svetoznámych akčných hrdinov Rockyho a Ramba na strieborné plátna. Ako informoval Hollywood Reporter, Stallone už podpísal zmluvy na nakrúcanie dvoch nových snímok. V oboch projektoch bude figurovať ako producent, režisér i hlavný predstaviteľ. Prvý scenár by mal mať k dispozícii na jeseň.
Sylvester Stallone sa vrátil ako akčný hrdina Rocky Balboa v roku 2006, teda po 16-ročnej pauze. Súčasne vzkriesil i Ramba, ďalšieho hrdinu 80. rokov. Prvý film mu priniesol okolo 70 miliónov dolárov (približne 1,5 miliardy slovenských korún), Rambo mal za premiérový víkend tržby 18 miliónov dolárov (vyše 400 miliónov korún).

Zdroj: www.orf.at

 

24. február 2008 - MJANMARSKO: Zakázané porno z indie problém nie je, Rambo 4 áno

Mjanmarská polícia zakázala obchodom s DVD predávať nové pokračovanie akčného trháku Rambo o vietnamskom vojnovom veteránovi bojujúcom proti vojakom junty. Ani to však nezastavilo ľudí, aby sa ho aspoň pokúsili kúpiť. "Mnohí zákazníci sa pýtajú na Ramba 4, no neodvážil by som sa ho predávať. Polícia ma varovala, že ak to urobím, môžem ísť do väzenia aj na sedem rokov," uviedol jeden z predavačov. Ďalší z predajcov priznal, že denne ho o Ramba požiada najmenej dvadsať zákazníkov. "Vôbec netuším, čo za film to je. Tiež to však chcem vidieť, no získať kópiu je aj pre nás veľmi náročné," spresnil. Krvou podmytá snímka, v hlavnej úlohe so Sylvesterom Stallonem je pokračovaním klasickej filmovej trilógie z osemdesiatych rokov o veteránovi Johnovi Rambovi, ktorý sa rozhodne bojovať proti mjanmarským jednotkám, aby zachránil kresťanských misionárov pomáhajúcich etnickým Karenom.

Film, ktorý zobrazuje mjanmarských vojakov ako sadistických a zvrátených surovcov mal nedávno premiéru v Spojených štátoch amerických a Singapúre. To všetko sa udialo na pozadí neutíchajúceho prenasledovania menšiny Karenov. Minulý týždeň vo štvrtok zavraždili dvaja ozbrojenci lídra mjanmarskej najväčšej skupiny rebelov v jeho exilovom domove v Thajsku. Podľa mnohých, za atentátom na Padoa Manha Shaha stála práve junta. V Yangone sa z Ramba stalo jedno z najvyhľadávanejších DVD a stal sa súčasťou akéhosi "undergroundu". "Mnohí o tomto filme rozprávajú, no nikde ho nemôžem zohnať," uviedol 30-ročný podnikateľ. Ako dodal, snímku sa niekoľkokrát pokúšal stiahnuť aj z internetu. "Predajcu DVD som sa opýtal, kde si môžem tento film kúpiť. Odpovedal mi, že mi môže ponúknuť čokoľvek, vrátane zakázaného porna z Indie, Číny, Japonska a Južnej Kórey, no nie Ramba 4," spresnil. K malej hŕstke šťastlivcov, ktorí film videli, patrí aj 45-ročný prodemokratický aktivista. "Pozrel som si ho doma so svojou rodinou a dal ho aj svojim kamarátom, pretože chcem, aby to videli. Páči sa mi tento film, pretože Rambo bojuje proti mjanmarským vojakom," prezradil aktivista. Ako sa však ku kópii dostal, prezradiť odmietol.

V Mjanmarsku je predaj pirátskych DVD, väčšinou pochádzajúcich zo susednej Číny, nelegálny. Polícii sa však iba zriedkavo podarí ovplyvniť prekvitajúci pouličný predaj. V obchodoch na okraji ciest stojí v priemere jedno DVD asi 1,25 doláru, čo je v prepočte okolo tridsiatich korún. Najpopulárnejšími sú juhokórejské telenovely a hollywoodske blockbustery. Rambo pre zmenu nič nehovorí 25-ročnej univerzitnej študentke Mu Mu, ktorá radšej uprednostní juhokórejskú drámu. "Nechcem si pozrieť Ramba. Zaujíma ma iba juhokórejský dramatický seriál," spresnila.

Podľa predajcov, niektoré kópie Ramba prepašovali pravdepodobne zo Singapúru. Kvalita obrazu, ani zvuku však nebola práve najlepšia. Ako poznamenali, ich posadnutí mjanmarskí zákazníci čakajú na pirátske DVD z Číny. "V momente, keď tento film príde do Číny, otvorí sa pre nás cesta, ako si to pozrieť v omnoho lepšej kvalite," spresnil jeden z predajcov.

Zdroj: agentúra SITA

24. február 2008 - DIVÁCI NAJVÄČŠIEHO BRITSKÉHO KINA NEUVIDIA RAMBA IV

Najväčšie kino vo Veľkej Británii sa rozhodlo, že snímku Rambo 4 nezaradí do svojho programu. Dôvodom sú podľa denníka The Times isté komerčné dôvody.

Najnovšie pokračovanie vojnovej drámy, v ktorej sa predstavil herec Sylvester Stallone, vzniklo v spolupráci so spoločnosťou Sony Pictures a práve spor medzi touto distribučnou spoločnosťou a firmou Cinven Ltd., ktorá kino Odeon vlastní, je príčinou blokády filmu. V prípade ostatných britských kín k podobným problémom nedošlo a tak si diváci na ostrovoch môžu dosýtosti "vychutnať" mjanmarské potoky krvi, o ktoré v tejto snímke určite nie je núdza.

Zdroj: bleskovky.sk

 

17. február 2008 - SYLVESTER STALLONE CHYSTÁ PECKU POE

Sylvester Stallone, nezabudnuteľný Rocky a Rambo v jednom, prežíva v kľude premiéru svojho posledného filmu Rambo IV. a škandály okolo steroidov (za ktoré si niekto zamieňa rastový hormón testosterón) a behom toho píše scenár k filmu "Poe". Chcel by sa prirodzene stať aj jeho producentom a režisérom a vyskúšať si tak po dlhom čase niečo iné. Nebude to ale horor. Ide o životopisnú drámu zachycujúcu strastiplnú cestu prvého autora hororových poviedok Edgara Allana Poa od depresií, šialenstva a drog k potupnej smrti.
Neoficiálne a zatiaľ nepotvrdené správy hovoria, že "Rambo" už jednal s niektorými hercami o možnom obsadení. Ponuku na hlavnú úlohu dostal Viggo Mortensen. Zatiaľ ju len zvažuje, pretože aby ju však predsa prijal, musel by scenár prejsť niekoľkými zmenami. Nechá si Sly kecať do svojej práce?

Zdroj: bloody-disgusting.com

 

 

17. február 2008 - SYLVESTER STALLONE - PIATY KRÁT AKO RAMBO

Do amerických kín práve vtrhol štvrtý diel kultového snímku Rambo. Pretože sa mu divácky darí viac než dobre, rozhodlo sa o natočení ďalšieho dielu.
Nestarnúci akčný hrdina Sylvester Stallone má dôvod k oslave, pretože jeho najnovší filmový trhák Rambo IV. - Do pekla a späť, zarobil behom dvoch dní od uvedenia do amerických kín neuveritelných 18 miliónov dolárov. Príbeh neohrozeného vietnamského veterána Johna Ramba uchváca svet už od roku 1982, keď vznikol jeho prvý diel.
Do českých kín sa novinka dostane už 21. februára a diváci sa môžu tešiť na drsného Ramba v podaní svalovca Stallonea, ktorý sa vydá so skupinou vojakov do vojnou zdecimovanej Barmi zachrániť katolíckych misionárov.
Vďaka obrovskému diváckemu záujmu sa vedenie filmového štúdia rozhodlo financovať natočenie ešte jedného a definitívne posledného pokračovania o Rambovi. Šéf štúdia Harvey Weinstein k rozhodnutiu povedal: "Rambo je symbolom sily a úspechu. Sme nadšení stálim diváckym záujmom o jeho osudy, preto sme sa dohodli na natočení piateho dielu. Rambo už prežil dobrodružstvo vo Vietname, Afghanistane a Barme, takže ho chceme symbolicky vrátiť späť do Ameriky".
Piaty diel Johna Ramba by mal byť posledný aj kôli pokročilému veku akčného hrdinu, pre ktorého je natáčanie zložitých akčných scén stále viac vyčerpávajúce a fyzicky náročné. V súvislosti s tým tiež vyšlo najavo, že sa herec dopuje ľudským rastovým hormónom, ktorý však nie je zakázaný, takže mu svaly utešene rastú.

zdroj: pikant.atlas.cz

17. február 2008 - SYLVESTER STALLONE SA DOPUJE HORMÓNMI

Hviezda akčných filmov Sylvester Stallone nedá dopustiť na rastové hormóny. Pred uvedením svojho štvrtého filmu o Rambovi, ktorý má premiéru 14. februára, chválil účinky testosterónu pre americký časopis Time.
"Ako je človek starším, testosterón sa stal pre mňa dôležitým, aby som sa dobre cítil," povedal svalovec a dodal, že každému nad 40 rokov radí, aby ho vyskúšal.
Podľa Stalloneho testosterón "zlepšuje kvalitu života". Vo svojom štvrtom akčnom trileri je teraz 61-ročný herec s váhou 95 kilogramov podstatne ťažší ako v "dvojke" v roku 1985, keď ešte vážil 76 kilogramov.
Zároveň však Stallone zdôraznil, že neužíva nijaké steroidy, ale výlučne rastové hormóny na predpis. Vlani sa chcel herec dostať do Austrálie so zakázanými látkami na podporu rastu svalov, čo mu vynieslo mastnú pokutu a musel zaplatiť v prepočte vyše 260.000 Sk.
S novým filmom "John Rambo" chce Stallone nadviazať na úspech Ramba 3. Ani s vylepšeným telom to však nebude ľahké - úspech totiž "trojka" zožala pred dvadsiatimi rokmi.

Zdroj : TASR

3. február 2008 - ŠTVRTÉMU RAMBOVI SA POČAS 1. VÍKENDU DARILO

ENGLISH.

Premiéra nového Ramba v amerických kinách bola 25. januára. Počas prvého víkendu, teda 25.-27. januára sa dostal na 2. priečku v ziskovosti aktuálne priemietaných filmov. Predbehnúť sa mu zatiaľ nepodarilo len komédiu Meet the Spartans. V nasledujúcej tabuľke je prvá päťka aj s prerátaním tržieb na slovenské koruny.
Podrobnejšie čísla nájdete v tomto
pdf dokumente.

Miesto Film Tržby v dolároch Tržby v Sk
1. Meet the Spartans 18,7 milióna 425,8 milióna
2. Rambo 18,2 milióna 414,4 milióna
3. 27 šiat 13,6 milióna 309,7 milióna
4. Cloverfield 12,7 milióna 289,2 milióna
5. Untraceable 11,2 milióna 255 miliónov

Zdroj: mediabynumbers.com

3. február 2008 - STALLONE UŽÍVAL POČAS NAKRÚCANIA NOVÉHO RAMBA RASTOVÝ HORMÓN

Sylvester Stallone sa priznal, že užíval rastový hormón pri nakrúcaní nového filmu o svalnatom hrdinovi Rambovi. "Rastový hormón HGH je nič," uviedol 61-ročný herec pre magazín Time. "Každý, kto ho nazýva steroidom, je veľmi zle informovaný," dodal predstaviteľ vojaka Johna Ramba. Rastový hormón je takmer nezistiteľný, preto spôsobil obavy v hlavnej basketbalovej lige, ako aj v iných športoch, v ktorých sa rozmáha nepovolený doping. "Pre mňa je testosteron významný pre dobro starších ľudí. Každý, kto má viac ako 40 rokov, by mal byť rozumný a vyskúšať ho, pretože zvyšuje kvalitu života. Zapamätajte si moje slová. Do desiatich rokov to už bude prekonané," vyjadril sa herec.

Zdroj: sita.sk

 

 

 

3. február 2008 - NOVÝ RAMBO - VYVOLÁ POVSTANIE V MJANMARSKU?

Sylvester Stallone vyhlásil, že jeho najnovší Rambo inšpiruje skutočných odporcov vojenskej junty v Mjanmarsku, čo tamojšiu vládu viedlo k tomu, aby film zakázala.
"Buď pre niečo žiješ, alebo zomrieš zbytočne - to je vaša voľba," povedal Sallone agentúre AP telefonicky z Paríža, kde nové dielo propaguje. Mjanmarskí "študenti sa okolo filmu stretávajú a používajú tento citát, možno si myslia, že americké ozbrojené sily zasiahnu a zachránia ich".
Napriek tomu, že v Ázii film ešte nemal oficiálnu premiéru, Stallone má správy, že mjanmarská polícia zakázala predajcom DVD, aby si robili zásoby pirátskych nosičov. Polícia tiež zatkla príbuzných dvoch hercov, ktorí pochádzajú z bývalej Barmy, dodal. Stallonove tvrdenia nebolo možné bezprostredne overiť.
Mjanmarské ozbrojené sily minulý rok tvrdo zasiahli proti demonštráciám za demokraciu, na čele ktorých stáli študenti a buddhistickí mnísi.

Vo štvrtom pokračovaní príbehov rebelantského veterána vietnamskej vojny sa Rambo pokúša nájsť misionárov, ktorých zajali mjanmarskí vojaci. Tí vo filme zrovnávajú so zemou dediny a zabíjajú civilistov. Stallone film natočil na hraničnej rieke medzi Mjanmarskom a Thajskom.
Stallone tiež adresoval výzvu junte: "Ak si myslia, že tento film je výmyslom, tak by som privítal, keby mi tam dovolili prísť a pohybovať sa po krajine bez ozbrojených strážcov, ktorých budem mať stále za pätami."

Zdroj: bleskovky.sk

20. január 2008 - SOUNDTRACK RAMBO IV NA VYPOČUTIE

V rámci promokampane na film Rambo IV sprístupnila spoločnosť Lionsgate na internete soundtrack k filmu Rambo IV na vypočutie. K dispozícíi je aj jedna free skladba na stiahnutie vo formáte mp3. Soundtrack je umiestnený na špeciálnej stránke, ktorá je súćasťou "hry" oficálneho webu filmu. Tam sa dá dopátrať aj k vstupnému menu a heslu k soundtracku. Ak sa vám to nechce hľadať, tu sú vstupné údaje: meno:rambo heslo:RAM1966. Viac na http://music.lionsgate.com/rambo/mp3/index.php

Soundtrack si môžete aj predobjednať na Amazon.com za akciovú cenu $13.99

 

Zdroj: movies.break.com/rambo/

 

20. január 2008 - RAMBO SA VRACIA PO 20 ROKOCH!

Fanúšikovia série filmového Ramba, ktorého stvárňuje herec Sylvester Stallone, sa môžu tešiť na jeho štvrté pokračovanie. Do amerických a európskych kín bude uvedené na budúci týždeň. Dnes 61-ročný svalovec v ňom hrá opäť hlavnú úlohu a ako autor príbehu si za miesto deja vybral občianskou vojnou zmietané Mjanmarsko.
"Kým sa tu rozprávame, ľudia tam prechádzajú peklom, je to neuveriteľne brutálne," popísal herec situáciu v bývalej Barme pre televíznu stanicu CBS.

"Keď som rozmýšľal, že budem robiť akčný film, chcel som, aby sme ukázali dilemu, ktorá by mohla tejto krajine pomôcť," dodal Stallone k svojmu najnovšiemu filmovému projektu. Juhoázijskú krajinu označil za príklad divokého porušovania ľudských práv, o ktorom verejnosť nič nevie. Dodal, že do médií sa Mjanmarsko dostalo až nedávno po násilnom potlačení protestov vedených budhistickými mníchmi.

Stallone prevzal aj režisérsku taktovku

Stallone pre najnovší príbeh o Rambovi pripravil scenár a stvárnil v ňom hlavnú postavu, ale prvýkrát v sérii týchto filmov prevzal aj režisérsku taktovku. Vo filme prináša veľa brutálneho násilia, to však v závere "vedie k uspokojivému riešeniu".

Herec sa v rozhovore vyjadril aj o svojej minulosti

"Keď moja kariéra stagnovala, vyrábal som desať rokov chňapky na horúce hrnce v Miami," vysvetlil herec slabšie obdobia svojho filmového pôsobenia v 90-tych rokoch. Dodal, že sa napokon chcel vrátiť do práce a ukončiť pozitívne sériu filmov Rocky.

"Vôbec som nebol spokojný s piatym Rockym. Desať rokov som sa pokúšal stráviť tie negatíva, ale zistil som, že to nejde, a že musím spraviť ďalší film," zdôvodnil Stallone pohnútky, ktoré ho viedli k natočeniu šiesteho pokračovania príbehu Rockyho Balbou v roku 2006 - viac než 15 rokov po piatom filme.

Krátko na to Stallone pripravil aj štvrté pokračovanie bojovníka Johna Ramba. Prvý film o Rockym z roku 1976 získal troch Oscarov a samotný Stallone bol vtedy nominovaný na ocenenie v kategórii najlepší herec a autor filmového scenára.

Zdroj: www.tasr.sk

30. december 2007 - SLY MI ZACHRÁNIL ŽIVOT

ENGLISH.

Dolly Parton prezradila, že Sylvester Stallone jej veľmi pomohol pred niekoľkými rokmi dostať sa zo silných depresií.
Dolly pre Globemagazine povedala, že v roku 1984 upadla do hlbokých depresií, po tom, čo sa dozvedela, že nikdy nebude môcť mať deti, pretože musela absolvovať hysterectomiu.
"Boli to pre mňa náramne ťažké časy. Skoro každý deň som myslela na samovraždu. Práve v tom čase som začala pracovať na filme Rhinestone, v ktorom som si zahrala spolu so Sylvesterom Stalloneom. A Sly ma dokázal rozosmať každý deň."
Aj keď film nebol príliš úspešný, pre mňa to bol jednen z mojich najskvelejších projektov, pretože Sly bol stále plný života, taký bláznivý a zábavný. Vždy ma dokázal rozosmiať a to bolo pre mňa ako liek. Dostal ma späť do života.

Zdroj: www.GACtv.com

 

30. december 2007 - VIANOCE U SLYA

Aj u Stalloneovcov sa na Vianoce nadeľovali darčeky. Najstaršia Slyova dcéra Sophia (10), dostala od otca úpne vynovenú izbu. Ladenú do ružovomodra, v ktorej nechýbal nový špičkový počítač a hi-fi sústava. Plazmová televízia a DVD rekordér sú esteticky umiestnené v skrini. Tento darček stál Slya 29 tisíc dolárov, teda v prepočte približne 650 tisíc Sk.
Mama Jennifer Flavin prezradila, že Sophia bola svojou novou izbou priam nadšená a dlho ju z nej nemohli dostať von.

Zdroj: www.blesk.cz

 

30. december 2007 - TAKTO BOJUJE DOCHODCA RAMBO

Cerí zuby ako zviera, jeho oceľove telo je pokryté krvou.
Holými rukami vytrhne Rambo jednému z nepriateľov ohryzok. Guľomety rachotia, lebky sa rozlietavajú na kúsky. Sylvester Stallone v štvrtom diele akčného hrdinu Rambo odmieta  pripustiť, že by mohol byť vnímaný ako dôchodca.
Celým filmom sprevádzajú brutálne scény, aké doposiaľ v minulých dieloch neboli. Vietnamský veterán John Rambo musí opäť do akcie. Tentokrát do Barmy, aby oslobodil amerických zajatcov. A to bez násilia nepôjde.
Na produkcii filmu sa podieľala aj nemecká firma Equity Pictures z Mníchova. "Násilné scény sú naozaj drastické, ale nie sú tu zbytočné, dramaturgia filmu má pre ne opodstatnenie," odpovedá hovorca na otázku, či film nie je príliš krvavý.
Všetko si určuje sám Sylvester Stallone. Je producentom, režisérom a zároveň hlavným hercom filmu. A aký mu film vynesie honorár? To je to najprísnešie strážené tajomstvo celého podniku.

Zdroj: www.blesk.cz

 

 

 

2. december 2007 - NOVÉ SLYOVE PROJEKTY

Konečne to vyzerá, že sa Slyovi podarí natočiť jeho vysnený biografický film o Edgarovi Allanovi Poeovi, "mučenom básnikovi temnoty", ktorý okrem pochmúrnej poézie napísal aj množstvo slávnych hororových poviedok a je tiež považovaný za otca modernej detektívky. Jeho život tiež nebol o nič nudnejší, vyskytujú sa v ňom manželstvo s neplnoletou sesternicou alebo predčasná smrť spôsobená nekontrolovaným požívaním drog a alkoholu.
Projekt je už starý niekoľko rokov, pôvodným kandidátom na hlavnú rolu bol Robert Downey Jr. Posledný novembrový týždeň sa však Stallone (ktorý napísal scenár a hodlá film aj režírovať) stretol s Viggom Mortensenom a ten súhlasil, že hlavnú rolu si zahrá on, podmienil to ale niekoľkými zásahmi do scenára.

Poe však nie je jediným projektom, o ktorom Sly uvažuje. Štúdio MGM mu ponúklo réžiu a hlavnú úlohu v remaku klasického akčného filmu z roku 1974 Prianie smrti (Death Wish). V pôvodnej verzii si Charles Bronson zahral muža, ktorého ženu a dcéru brutálne zavraždí gang pouličných výrastkov. Preto sa vdovec ovešia veľkorážnymi búchačkami a vyráža do ulíc s úmyslom všetkých tých gaunerov jednoducho postrieľať. Film mal taký úspech, že vzniklo i niekoľko pokračovaní (čím ďaľej krvavejších). Slya si v roli neľútostného pomstiteľa vieme celkom dobre predstaviť. Scenár remaku píšu Michael Ferris a John Brancato, ktorí majúna konte Terminátora 3 a aj chystanú štvorku Terminator Slavation.

Zdroj: www.csfd.cz

4. november 2007 - VYHRÁŽALI SA NÁM SMRŤOU

Akčné scény ďalšej snímky o Rambovi nakrúcal herec a režisér Sylvester Stallone aj na hraniciach Thajska a Mjanmarska. Jeho štábu sa tam opakovanie vyhrážali.
„Boli sme na rieke Salween, keď nám povedali, aby sme zmizli, ak nechceme, aby nás postrieľali,“ porozprával Sly americkým televíznym divákom.
„Je to najbrutálnejší režim na svete. Zhrabol všetko bohatstvo a ľudia sú prinútení žiť z drog a prostitúcie, alebo sa z nich stali otroci. Všetci odtiaľ utekajú. Mnohí s otvorenými ranami, napadnutými červami, alebo s odrezanými ušami. Je tam veľa utrpenia a veľa hladujúcich,“ priblížil Stallone hrôzy v Mjanmarsku.

 

Zdroj: www.bleskovky.sk

 

14. október 2007 - RAMBO IV - DO PEKLA A SPäŤ

ENGLISH.

Na internete sa postupne objavujú informácie, ktoré poodhaľujú viac o filme Rambo IV, ktorého podtitul by mal znieť Do pekla a späť (To Hell and Back).
Tu je stručne dej filmu:

Starnúci vietnamský veterán John, ktorý poćas svojho života prežil mnoho ťažkých životných skúšok, sa stiahol do ústrania a skromne žije v thajskom Bangkoku a živí sa obchodovaním s armádnymi prebytkami.
Napriek tomu, že sa celý život snažil vyhýbať problémom, problémy si ho vždy našli. Kľudný Rambov život naruší misionárska skupina bojujúca za ľudské práva, ktorú vedie Michael Burnet a Sarah Miller. Misionárska skupina sa obráti na Ramba so žiadosťou o prenajatie lode, na ktorej by sa mohli po rieke doplaviť až do Burmi. Burma je už niečo vyše 50 rokov vojnovou zónou. Miestni ľudia - roľníci a farmári, sa stále snažia odolávať brutálnemu a tvrdému režimu burmskej armády a každý jeden deň musia bojovať o svoje životy. Práve teraz je lekárska pomoc a celková podpora kresťanských misionárov pre nich najpotrebnejšia.
Po krátkom váhaní a hlavne po naliehaní vodcu misionárov Eda Baumgartnera sa Rambo nakoniec predsa len rozhodne pomôcť Michaelovi a Sarah a vezme ich aj so zvyškom skupiny na loď a vyplavia sa proti prúdu rieky.
Keď misionári konečne dorazia do dediny Karen, prepadne ich sadistický major Pa Tee Tint a skupina burmských vojakov. Časť dedinčanov a misionárov je mučených a surovo zavraždených, zatiaľ čo sa Tintovi a jeho mužom podarí zajať aj zvyšok skupiny.
Správy o tom sa čoskoro dostanú aj ministrovi, ktorý má pod patronátom misionárov a s pomocou Eda Baumgartera požiadajú Ramba, aby sa podujal viesť záchranný team. S piatimi mladými a veľmi rozdielnymi vojakmi pod jeho vedením Rambo znovu vypláva na rieku za oslobodením tých, čo prežili, z pazúrov majora Tinta, čo bude jednou z najsmrteľnejších misií všetkých čias.

Podľa najnovších informácií bude v USA a vo väčšine krajín (pravdepodobne vrátane Slovenska a Česka) bude Rambo IV neprístupný mládeži do 18 rokov, práve pre veľmi drsné a krvavé scény. Sly obhajuje množstvo krvavých momentov tým, že chce čo najpriamočiarejšie ukázať hrôzy, aké sú vo vojnách na dennom poriadku. Podľa jeho slov mu nevadia ani poznámky, že už z traileru to vyzerá, ako keby za týmto filmom stál Quentin Tarantino a nie Sly.

FOTOGALÉRIA RAMBO IV

14. október 2007 - AMERICKÝ FILMOVÝ INŠTITÚT OSLÁVIL 40. VÝROČIE

ENGLISH.

V stredu 3. októbra oslávil Americký filmový inštitút 40. výročie.
Zúčastnili sa ho aj herci a režiséri : Sylvester Stallone, Tippi Hedren, George Lucas, Clint Eastwood, Kirk Douglas, Rob Reiner, Angela Lansbury, Jack Nicholson, Billy Crystal, Warren Beatty and Julie Andrews.

Ďalšie fotografie zo 40. výročia AFI nájdete tu.

 

Foto: REUTERS/Fred Prouser (UNITED STATES)
zdroj: viewimages.com

30. september 2007 - RAMBO SA VRÁTI 25. JANUÁRA

.ENGLISH

Lionsgate stanovili dátum premiéry filmu John Rambo v USA na 25. január 2008. Scenár, réžia a hlavná úloha - Sylvester-Stallone. Ďalej hrajú Julie Benz,  Matthew Marsden, Graham McTavish, a Jake La Botz.

Ďalšie termíny: Argentína 10. január 2008, Japonsko 23. február

Zdroj: stallonezone.com

 

 

 

30. september 2007 - SLY SA BUDE PREZENTOVAŤ FILMOM ROCKY

.ENGLISH

Americký filmový inštitút oslavuje 40. výročie svojho vzniku premietaním jedenástich klasických filmov. Každý z nich uvedú herecké hviezdy alebo filmoví tvorcovia. S divákmi sa 3. októbra v divadle Arclight Hollywood stretne aj Jack Nicholson a predstaví film Prelet nad kukučím hniezdom (1975). Herečka Julie Andrews uvedie snímku The Sound of Music (1965), Clint Eastwood porozpráva o Nezmieriteľných (1992) a filmový velikán George Lucas bude sprevádzať premietanie filmu Hviezdne vojny IV - Nová nádej (1977). "Neviem o žiadnom podujatí, na ktorom by sa filmoví tvorcovia a filmoví fanúšikovia stretli v takej veľkolepej podobe. Som hrdý, že budem súčasťou tejto historickej noci - ako filmový tvorca aj fanúšik," uviedol Lucas vo vyhlásení.

   Na stretnutí sa objaví aj Warren Beatty s filmom Bonnie a Clyde (1967), Billy Crystal a Rob Reiner s romantickou komédiou Keď Harry stretol Sally (1989) a Kirk Douglas so snímkou Spartakus (1960). Morgan Freeman si zaspomína na Vykúpenie z väznice Shawshank (1994), Tippi Hedren postraší divákov hororom Vtáky (1963) a
Sylvester Stallone porozpráva o boji v akčnom filme Rocky (1976).

Zdroj: agentúra SITA

 

29. júl 2007 - SLYove TETOVANIE

.ENGLISH

Sly si dal spraviť svoje prvé tetovanie. Autorom je Mike DeVries z Californie. Tetovanie má Sly na pravej ruke a je na ňom vyobrazená jeho žena Jennifer Flavin. Tri ruže okolo nej znázorňujú ich 3 dcéry, ktoré majú slovo rose ako stredné meno.

 

Detail tetovnia nájdete na Mikeovej stránke.

Zdroj: stallonezone.com

 

22. apríla 2007 - ZUBNÁ KEFKA, KTORÁ HRÁ MELÓDIU Z FILMU ROCKY

.ENGLISH

Americká firma Hasbro prišla na trh so zubnou kefkou, ktorá počas umývania zubov hrá melódiu Gonna Fly Now z Rockyho. Vibrácie zo zubnej kefky sa prenášajú cez zuby do mozgu, takže melódiu budete počuť len vo vašej hlave. Aspoň tak to tvrdí webová stránka spoločnosti. Hlasitosť „regulujete“ prítlakom zubnej kefky, teda čím usilovnejšie si čistíte zuby, tým zreteľnejšie hudbu počujete. Jedno „prehratie“ skladby trvá 2 minúty. Zubná kefka je poháňaná jednou AAA batériou a jej cena je 9,99 $. Kúpiť si ju môžete na webovej stránke spoločnosti.

 

 

Zdroj: www.hasbro.com

 

25. február 2007 - RAMBO IV. SA ZAČAL NAKRÚCAŤ  

Dočkali sme sa aj posledného pokračovania legendárneho Ramba, ktorého štvrtý diel sa zčal natáčať v Thaisku. Na servery flynetonline.com sa objavilo niekoľko fotografií z natáčania. Viac na www.flynetonline.com.

 

 

 

25. február 2007 - SOCHA ROCKYHO MÁ ZABEZPEČIŤ DEDINČANOM LEPŠÍ OSUD  

Obyvatelia malej srbskej dedinky Žitište, severne od Belehradu, postavia sochu filmovému boxerovi Rockymu, ktorého stvárnil americký herec Sylvester Stallone, aby zažehnali nešťastie, ktoré dedinu postihuje v podobe záplav a zosuvov pôdy. Tamojší úradník uviedol, že socha Rockyho prispeje k lepšiemu obrazu dediny a zabezpečí lepší osud jej obyvateľom, z ktorých mnohí odišli hľadať lepšiu budúcnosť. Nápad vzišiel z hlavy jedného obyvateľa - Bojana Marceta, keď uvidel najnovší film o boxerovi, ktorý nesie názov Rocky Balboa (2006). "Cítil som, ako keby Rocky pochádzal z našej dediny, musel si vybojovať svoje miesto v spoločnosti," povedal Marcet pre rozhlasovú stanicu B92.
Zoran Babič z miestneho zastupiteľstva tvrdí, že spolu s ostatnými odsúhlasili plán vybudovať Rockymu sochu. "Je to možnosť vybudovať lepší obraz Žitišťa," hovorí Babič a dodáva, že už sa skontaktovali s úradmi v americkom meste Philadelphia, kde už stojí Rockyho socha. "Oslovili sme už aj sochára, ktorý navrhol sochu a požiadali sme ho o pomoc," uviedol Babič v rozhovore pre agentúru AFP.

Zdroj: SITA

 

25. február 2007 - SYLVESTERA STALLONEA ZADRŽALI AUSTRÁLSKY COLNÍCI

.ENGLISH

Amerického herca Sylvestera Stallona si v piatok večer po prílete do austrálskeho mesta Sydney ponechali na letiskovej colnici. Podľa televíznych správ dôvodom boli zakázané predmety nájdené v batožine hollywoodskej hviezdy a jeho sprievodu.
Vedúci vyšetrovacieho oddelenia austrálskej colnej služby Richard Janeczko v piatok večer neuviedol, o aké predmety išlo, a ani to, u ktorého člena hercovho sprievodu ich našli.
"Po zröntgenovaní batožiny im colníci zabavili viacero zakázaných predmetov," povedal Janeczko. "Pánu Stallonovi dovolili aj s jeho sprievodom prejsť a naše vyšetrovanie pokračuje," dodal bez konkrétnejšieho vysvetľovania.
Stallone vyšiel z letiska o niekoľko hodín neskôr ako jeho spolupasažieri a tam ho nedočkaví fanúšikovia zaplavili prosbami o autogramy a novinári si ho fotografovali. Keď sa ho austrálsky televízny reportér spýtal, či ho niečo zdržalo, odpovedal vraj iba "áno" a bez vysvetľovania pokračoval v rozdávaní autogramov.
Stallone prišiel do Austrálie, aby tu spropagoval posledný zo šestice svojich boxerských filmov, ktorý nesie názov Rocky Balboa.

Zdroj: TASR

11. február 2007 - STALLONE KRITIZOVAL AMERIČANOV ZA MÚR  

Sylvester Satllone počas mexickej premiéry svojho nového filmu Rocky Balboa odsúdil americké plány na výstavbu 1,1 km dlhého ochranného múru na hranici s Mexikom. Ten by mal zabrániť v nelegálnom prechode hraníc Mexičanov do USA. Stallone povedal, že podporuje Mexičanov, ktorí v USA pracujú a dodal, že jeho krajina je závislá od práce obyvateľov Latinskej Ameriky.
Šieste pokračovanie filmu o boxerovi je o normálnom mužovi, ktorý zápasí v ringu. „Box je o dvoch súperoch, ktorí sa stretnú v ringu, poznajú pravidlá, sú pripravení a vedia, čo ich tam čaká“ – uviedol herec.

Zdroj: TV oko

 

28. január 2007 - SLY OBDIVUJE NEMECKÉ MODERNÉ UMENIE  

Hollywoodska filmová hviezda a predstaviteľ akčných filmov, 60-ročný Sylvester Stallone je očarený moderným umení.
"Mám rád moderné umenie. Mám rád Gerharda Richtera, je tým najúžasnejším reklama maliarom, ktorého máme v súčasnosti," vyznal sa herec v rozhovore pre nemecký denník Süddeutsche Zeitung.
Ako periodikum dodáva, Stallone má vo svojej zbierke okrem iného jeden obraz nemeckého umelca Anselma Kiefera, ktorý si len prednedávnom nechal zrekonštruovať.
Herec v Nemecku prednedávnom prezentoval svoj najnovší film - v poradí už šieste pokračovanie boxerskej ságy Rocky 6. Snímka okrem iného pokladá za svoj príspevok proti diskriminácii starších ľudí.
Ľudia vo vyššom veku nesmú byť predčasne odpísaní, vyhlásil nedávno herec počas prezentácie filmu o Rockym Balboa v nemeckom Kolíne. Snímka bude mať premiéru v nemeckých kinách začiatkom februára.

Zdroj: bleskovky.sk

28. január 2007 - STALLONE PREDPOVEDÁ BECKHAMOVI ZLATÉ ČASY

.ENGLISH

Hollywoodsky herec Sylvester Stallone si myslí, že nadchádzajúca americká anabáza britského futbalistu Davida Beckhama v jeho kariére zožne enormný úspech.
Túto myšlienku Stallone vyriekol v Beckhamovom rodnom Anglicku, kde bol hosťom na štadióne Goodison Park pri príležitosti ligového stretnutia medzi Evertonom a Readingom (1:1). Populárny akčný hrdina, ktorý stvárnil fiktívnu postavu boxera Rockyho Balbou ako aj nepriestrelného vojaka Ramba, sa v rámci anglického promo-turné svojho najnovšieho filmu prišiel pozrieť do Goodison Parku na pozvanie jeho dlhoročného priateľa Roberta Earla, jedného z vlastníkov Evertonu.
"Je fantastické, že David Beckham príde do Spojených štátov. V USA sa David stane veľkým hitom a jeho príchod je dobrou správou pre nás všetkých. Určite sa nebude opakovať história, keď v 70-tych rokoch minulého storočia v snahe zatraktívniť futbal v našej krajine naštartovali súťaž NASL, no tá napriek príchodu Pelého a Beckenbauera zakrátko skrachovala," dodal americký svalovec.
Stallone, ktorý v roku 1981 účinkoval vo filme "Útek k víťazstvu" v roli brankára tímu poskladaného z vojnových zajatcov Aliancie z nemeckého väzenského tábora, mal evidentne na mysli začiatky profesionálneho futbalu v USA. Predchodca MLS - vtedajšia NASL pre insolventnosť a dlhom v dôsledku angažovania viacerých európskych a juhoamerických hviezd rangu Beckhama nemala dlhé trvanie.

Zdroj: aktualne.centrum.sk

28. január 2007 - SYLVESTER STALLONE SĽUBUJE: UŽ ŽIADNY ROCKY  

Neporaziteľný boxerista Sylvester Stallone alias Rocky sľubuje, že šieste pokračovanie snímky "Rocky Balboa" je už určite posledné.Šesťdesiatročný Stallone chcel vyrobiť ešte posledného "Rockyho", aby zabezpečil, že dielo po sebe zanechá odkaz, no teraz tvrdí, že príbeh o hrdinskom boxeristovi je už dokončený.Na margo špekulácií ohľadne siedmeho pokračovania Stallone razantne hovorí: "Nie! Definitívne nie! Príbeh je už vyrozprávaný. Prežili sme život. Som presvedčený, že nemôžeme byť stále vo všetkom úspešní", naráža na možnosť, že ďalšia časť by už u divákov nemusela vzbudiť záujem.
"Chcem, aby sa na Rockyho spomínalo v dobrom, aby sa nezabudlo na odkaz, ktorý za sebou nechal."

Zdroj: atlas.sk

28. január 2007 - NAKRÚTI SLY FILM O ARMÉNSKEJ GENOCÍDE?

.ENGLISH

Mike TysonOkolo Sylvestra Stalloneho sa v poslednom období rozpútali kontroverzné debaty súvisiace s filmovou adaptáciou knihy "The Forty Days Of Musa Dagh", ktorá opisuje turecký masaker arménskej komunity v roku 1915. Kontroverzný knižný titul by mal preniesť na strieborné plátno práve Stallone.
Kniha rakúskeho autora Franza Werfela je kontroverzná v Turecku, kde genocída nikdy nebola uznaná za historický fakt. Asociácia, striktne bojujúca proti uznaniu arménskej genocídy nalieha na herca, aby v žiadnom prípade film nenakrútil.
"Kniha je plná klamstiev, ktoré autor získal od nacionalistických a radikálnych Arménov. Už sme zaslali nevyhnutné dokumenty o spomínaných dňoch producentovi filmu. Naši spojenci budú naliehať na producenta, aby film neprodukoval", vyjadril sa predseda asociácie Savas Egilmez.
Podľa Stalloneho bude film eposom o kompletnom zničení civilizácie.

Zdroj: atlas.sk

 

28. január 2007 - ROCKY BALBOA ODMIETOL ZÁPAS S MIKEOM TYSONOM

.ENGLISH

Mike TysonSylvester Stallone odmietol požiadavku Mikea Tysona, ktorý si chcel v novom pokračovaní snímky o neporaziteľnom Rockym Balboa zahrať jeho súpera. Stallone jeho návrh razantne zmietol zo stola slovami, "som príliš mladý na smrť". Herec vo svojich 60-ich rokoch za žiadnu cenu nechcel ísť do ringu s bývalým boxerským šampiónom v ťažkej váhe.
"Mike ma chcel poraziť v tomto filme a ja si myslím, že to nebol dobrý nápad. Viem, že nie som taký mladý, no na ukončenie života som príliš mladý. Povedal som mu na to, 'vďaka, ale nemyslím si, že je to dobrý nápad. Ďakujem pekne'. On však stále telefonoval produkcii a vravel, že sa so mnou chce vo filme biť. Napokon som mu zo súcitu povedal, že môže byť v obecenstve. Potom som už o ňom nepočul. Naraz, keď som stál v ringu, videl som ho tam stáť bokom. Otočil som sa a ľuďom zo štábu som povedal, 'dajte pozor, aby sa ten chlap držal čo najďalej od ringu. Ak by sa ku mne dostal, zabil by ma. Ten chlap je vrah'", zdôveril sa "silák" Rocky.

Zdroj: atlas.sk

28. január 2007 - ROCKY PREZRADIL TAJOMSTVO SVOJICH RUKAVÍC  

Hollywoodska filmová hviezda a predstaviteľ akčných filmov Sylvester Stallone (60) boxuje vo svojom najnovšom filme Rocky 6 so špeciálne upravenými rukavicami.
"Vyvinuli sme pre nakrúcanie špeciálne boxerské rukavice, s ktorými sa dá riadne udierať bez toho, aby ste sa zranili," prezradil herec v rozhovore pre najnovšie vydanie nemeckého časopisu TV Movie.
"Bez týchto rukavíc by som zápasy nezniesol a každú minútu nakrúcania by som vyletel z ringu. Okrem toho nemám rád krv," povedal ďalej Stallone.
To, že Stallone ako Rocky ešte raz vstúpi do ringu, má svoj dôvod.
"V ostatných rokoch som sa cítil byť nenaplnený, niečo mi chýbalo. Chcel som ukázať, že ani šesťdesiatnik nie je starý. V každom prípade cítim sa ako štyridsiatnik," dodal.
Stallone pre TV Movie nedávno povedal, že film Rocky VI. považuje za svoj príspevok proti diskriminácii starších ľudí. Starší ľudia nesmú byť predčasne odpísaní, vyhlásil dnes herec počas prezentácie filmu Rockym 6 v nemeckom Kolíne.
"Keď ľudia zostarnú, nie sú telesne silní, ale sú skúsenejší a lepší," povedal Stallone.
Podľa jeho slov podobne ako Rocky v poslednom filme zvažuje svoj návrat do prostredia boxu, tak aj veľa starších ľudí v skutočnom svete čelí novým výzvam, čo ich robí mladšími.
"V celom živote ide v skutočnosti len o comeback, celý náš život je jeden návrat," dodala mimo iného filmová hviezda. Snímka Rocky 6 bude mať premiéru v nemeckých kinách začiatkom februára.

Zdroj: Mackey

07. január 2007 - ZOMREL LEGENDÁRNY SPEVÁK JAMES BROWN . ENGLISH

Afroamerický spevák, skladateľ a hudobný producent James Joseph Brown (73) ktorý účinoval vo filme Rocky IV s piesňou "Living in America" je mŕtvy. O smrti "najťažšie pracujúceho muža v showbiznise" v pondelok informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na televíznu stanicu CNN. Browna s prezývkou Mr. Dynamite poznal svet hudby ako "krstného otca soulu". Od svojho nástupu na hudobnú scénu v polovici šesťdesiatych rokov minulého storočia mal zásadný vplyv na vývoj soulovej a funkovej hudby a jeho skladby výrazne ovplyvnili dokonca aj súčasné hiphopové trendy. Spevák z Barnwellu v Južnej Karolíne sa preslávil mnohými hitmi, k najznámejším patria Sex Machine, či I Feel Good.
Spevák sa necítil dobre už dlhší čas. V nedeľu ho odporúčali na hospitalizáciu kvôli zápalu pľúc. Informoval o tom jeho agent Frank Kopsidas s tým, že Brown zrušil na tento týždeň svoje vystúpenia vo Waterbury, Connecticute a Englewoode, ale v už nasledujúcu sobotu chcel vystúpiť v New Jersey.

Zdroj: TASR

 

07. január 2007 - CHCEL BY SOM, ABY SA MOJE DCÉRY NAUČILI BOXOVAŤ ! .ENGLISH

Sylvester Stallone prezradil, že by bol strašne rád, keby jeho dcéry išli v Rockyho stopách a naučili sa aspoň trochu boxovať, aby sa o ne nemusel báť, keď začnú randiť. Sly má tri dcéry s manželkou, modelkou Jennifer Flavin : päťročnú Scarlett, deväťročnú Sistine a desaťročnú Sophiu. „Dúfam, že moje dcéry sa dajú na box. Pretože mám obavu z chalanov, čo sa o nich už čoskoro začnú zaujímať. Chcel by som, aby boli schopné schopné zraziť chlapa z barovej stoličky, keď si začne dovolovať. Chcem si byť istý, že keď pôju večer von, že sa dokážu ubrániť všetkým chalanom v okolí. Zistil som, že výchova dievčat je zvláštna skúsenosť. Dievčatá dajú veľa práce. Chalani - tu len dáš naňho tričko a povieš: to je dobré, môžeš sa driapať po stromoch alebo sa pobiť. S dievčatami je to len samé „zase som pribrala?“ Je to bláznivé, hlavne keď to povie len 5 ročná dcéra.

Zdroj: fametastic.co.uk

 

07. január 2007 - ÁNO, SLYOV ROCKY BALBOA OPAŤ VYLETEL NAVRCHOL .ENGLISH

Napísal WILLIAM ARNOLD, filmový kritik

Keď som sa pripravoval na písanie recenzie filmu Rocky Balboa, pozrel som si všetkých 5 dielov Rockyho znovu a znovu, prišiel som na jeden pesimistický záver. Prvý Rocky bol fantastický, bol dokonca vyhlásený Americkým filmovým inštitútom na 78. najlepší americký film všetkých čias. Ale každý ďalší diel bol horší ako ten predošlý. Takže som nemal príliš veľké ocakávania od šestky, ktorá prichádza 30 rokov po prvej časti. Bude to posledný zúfalý pokus vyhasínajúcej hviezdy? 60 ročný šampión sveta v tažkej váhe?
Ale musím vám povedať, že ten chlap to zvládol. Po dosť kolísajúcom začiatku začal film prekonávať môj počiatocný pesimizmus. Stal sa z neho inšpirujúci a zaujímavý film. Dokonca sa mi pred koncom vtlačili slzy do očí a to som pomerne tvrdá nátura. V príbehu nachádzame Rockyho v tej istej „Philly“, kde aj začínal. Jeho žena Adrian umrela, on vlastní reštauráciu, ale prišiel o milióny. A keď jedného dňa požiada o vrátenie licencie boxera, ľudia si o ňom myslia, že sa zbláznil. Ale keď v počítačom simulovanom zápase bojuje s nepopulárnym aktuálnym šampiónom Masonom Dixonom, šampiónovi promotéri snívajú o Las Vegaskom exhibičnom zápase týchto dvoch súperov, ktorého výtažok by išiel na charitatívne úcely. A aj napriek tomu, že mu každý hovoril, že ho zabije, Rocky potichu súhlasí so zápasom, pustí sa do niekoľkotýždnového tréningu a vstupuje do ringu s heslom: “ Nie je dôležité, ako tvrdo udrieš, ale kolko rán dokážeš zniesť a zostat stáť na nohách“.
Stalloneho šikovnosť nás donútila veriť zázrakom ako nám ich predkladá so stále novými tvárami (len Burt Young and Tony Burton hrajú vo všetkých šiestich filmoch) a novou láskou (Geraldine Hughes). Režírovanie Rockyho II-IV, to je oblasť, v ktorej Stallone skutocne zažiaril, hlavne jeho nadanie pre mimoriadne choreografie a boxerské scény.

Zdroj: seattlepi.nwsource.com

07. január 2007 - STALLONE MÁ STÁLE POHĽAD TIGRA .ENGLISH

Boxerské rukavice Rockyho Balobou sú momentálne hlavnou atrakciou zbierok Národného múzea Americkej históre, hneď vedľa smokingu Raya Charlesa a červených papúč Judy Garlandovej. "Nie je to o živote Sylvestera Stallonea, ale o Rockym,“ povedal to Sly po darovacej slávnosti v múzeu Smithsonian Institution. „ Som tu len ako člen obecensta, spolu s ostatnými ľuďmi“. Sly rád rozpráva príbeh o tom, čo sa vždy stane, keď sa objaví na nejakom športovom podujatí vo Philladelphii. Stalo sa mu to znovu aj tento mesiac, počas zápasu „Pondelkový nočný futbal“. Keď sa jeho tvár objavila na veľkoplošnej obrazovke, ľudia na tribúnach začali skandovať „Rocky! Rocky! Rocky!“ Ľudia však neskandujú spisovateľovi a hercovi, ktorý žije v Los Angeles. Oni kričia na toho otrhaného boxera, ktorý dostával úder za úderom, ale napriek všetkému sa dokázal postaviť späť na vlastné nohy.
Stallone je tvorca, stelesnenie a stvárnenie tejto postavy. On vymyslel Rockyho a táto postava ho zatienila, stala sa slávnejšou, než je on sám. Teraz sa ako starší chlapík ešte raz zvŕta v ringu, pokúšajúc sa o záverečný zápas, ktorý by potvrdil Rockyho dobré meno a ktorý je možno poslednou šancou, aby znovuvskriesil samého seba. Mohlo by to však znamenať aj prehru, ktorá obom prinesie výsmech, to je riziko, ktoré sa Sly rozhodol nevšímať si. Posledný film o Rockym, ktorý sa začína premietať práve dnes, je jeho poslednou šancou dostať sa opäť na výslnie.
„Rocky VI je o tom, keď je človek už o niečo starší, keď už sláva vyhasína.“ povedal Sly pred kamerami, pózujúc pred fotografiou zostarnutého Talianskeho žrebca. Bol čas, asi tri desaťročia dozadu, kedy Rockyho život nie príliš odzrkadľoval život Sylvestera Stallonea. Stallone bol muž umenia, okrem iného muž, čo trávi veľa času štúdiom na športovej škole vo Švajčiarsku a neskôr dramatického odboru na Maiamskej univerzite. Rocky bol len prostý človek so surovým životom. Ale odvtedy, čo Sly dostal Rockyho do obľuby množstva ľudí, ich osud sa zdal byť spoločný. Ale neboli nikdy taký nerozluční, ako práve teraz, obaja bojujú za svoju slávu vo svete viac ako kedykoľvek predtým. Sediac tu v hotelovej izbe, Stallone je jemný a priateľský. Je mu šesťdesiat a môže rozprávať s hĺbavým úsmevom na tváry o svojom dávnom úspechu, keď to vyzeralo, že práve Rocky bude udávať jeho životu smer. Za zmenu tohto obdobia označuje každý další diel, čo nám ponúkol.

Zdroj: www.stltoday.com

07. január 2007 - SLY STALLONE VKROČIL SpäŤ DO RINGU .ENGLISH

Tentokrát však nielen do boxerského, ale aj do ringu otázok „na telo“, ktoré mu položili tvorcovia relácie „Extra“, ktorá beží na tv sloločnosti Warner Brothers.
Šampión sa officiálne vracia ako Rocky Balboa do kín po celom svete. Sylvester Stallone oslávil svoj comeback na párty v Las Vegas. „Extra“ s boxerským šampiónom a jeho ženou Jennifer navštívilo v Planet Hollywood premiéru jeho najnovšieho filmu. „Bolo to naozaj dlhé natáčanie,“ hovorí Sly o svojom návrate do ringu. „Ale ja som po tomto natáčanie túžil.“ Po filme dostalo „Extra“ VIP pozvanie do nového Rocky salóniku v Planet Hollywood, kde stále hrá ústredná melódia z Rockyho.
EXTRA: Je ukončenie Rockyho zadosťučinením pre Hollywoodskeho veterána? SLY: „Áno, je. Chcel som sa s ním pekne rozlúčiť...“ My sme sa ale rozhodli, že Talianskemu žrebcovi doprajeme ešte niekoľko kôl a preto sme si Slya posadili do horúceho kresla.

1. KOLO:
EXTRA: Je to naozaj pravda, že ste mali vo vrecku len 106 dolárov, keď sa prvý Rocky začal premietať? SLY: „Mal som len môjho psa a tých 106 dolárov, no a keďže som si ho už nemohol dovoliť živiť, musel som ho predať.“
2. KOLO :
EXTRA: Hovorí sa, že ste boli pred natáčaním Rockyho náruživým fajčiarom.
SLY: „Je to pravda. A fajčil som aj počas nakrúcania prvého Rockyho. Až keď mi môj lekár pohrozil, že ma to zabije, že je to horšie, ako dostávať údery priamo do tváre, prestal som.
3.KOLO:
EXTRA: Čo je pravdy na tom, že ste chceli, aby Rockyho v „päťke“ zabili? SLY: Áno, je to pravda, navrhol som to, ale štúdio povedalo nie.

>PREHRAŤ VIDEO

Zdroj: extratv.warnerbros.com

--- ARCHÍV STARŠÍCH ČLÁNKOV