STOP, OR MY MOM
WILL SHOOT!
STOJ, LEBO MAMIČKA VYSTRELÍ!

.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
VIDEO

Boh nemohol byť všade a preto stvoril matky.  
   
mmJoe Bomowski pracuje ako detektív v Los Angeleskom policajnom zbore. Spolu so svojim parťákom Tonym sa zaoberá vyšetrovaním zločinov rôznych gangstrov. Joeova mamička Tutti chcela navštíviť svojho syna už niekoľkokrát, ale nikdy sa jej to nepodarilo, pretože Joe vždy na poslednú chvíľu návštevu odvolal. Preto sa rozhodne, že tentokrát príde za každú cenu. Joe sa jej márne pokúša celú noc dovolať, Tutti telefón
n odmieta zdvihnúť. Jeho celonočné státie pri telefóne vzbudí podozrenie v jeho priateľke Gwen Harper, poručíčke oddelenia, na ktorom Joe pracuje, že si našiel nejakú milenku a preto sa s ním rozhodne rozísť.
Keď Joe čaká na letisku na príchod mamičky, zostane nemilo prekvapený vecami, čo o ňom v letadle všetkým porozprávala. Pre ňu je Joe stále jej malý chlapček a tak sa k nemu aj správa, čo ho často privádza do rozpakov. Cestou z letiska sa zapletú do policajnej akcie, pri ktorej sa polícia snaží zachrániť mladíka, čo chce spáchať samovraždu skokom z vysokej budovy, pretože sa nezhodol so svojou matkou. Joe sa ho snaží presvedčiť, aby neskákal, ale keď sa do toho zapletie jeho mama, mladík usúdi, že Joe je na tom ešte horšie, takže neskočí.
Tutti sa rozhodla, že sa o svojho synčeka musí postarať, takže sa pustí do kompletného nočného upratovania Joeovho domu. Počas upratovania nájde v bielizníku Joeovu pištoľ, ktorá sa jej zdá príliš špinanvá a mastná, takže sa ju rozhodne dôkladne vyčistiť, vrátane nábojov. Joea to ale vôbec nepoteší, práve naopak, zbraň je zničená. Aj napriek výslovnému zákazu sa mamička rozhodne, že Joea navštívi v práci a cestou mu kúpi darček – MAC 10 za 350$. Problémom však je, že zbraň kúpi od zlodejov, ktorích vzápätí zavraždia. Keďže mamička sa stala svedkom vraždy, musí zostať v meste ešte niekoľko dní, možno týždňov, čo Joea vôbec neteší. Zistí, že Tutti si presne všimla auto, značku a aj chlapa, ktorému sa podarilo ujsť. Joe sa rozhodne, že toho chlapa nájde. Strhne sa šialená naháňačka na autách, pričom šoféruje Tutti a rozhodne sa nemá za čo hanbiť. Dolapiť sa im ho však nepodarí. Onedlho zistia, že zbraň, ktorú mamička kúpila, pochádzala z ukradnutých zbraní za 12.mil. dolárov. Zbrane boli uskladnené v centre mesta, sklad však vyhorel. Všetci si mysleli, že zbrane pri požiari boli zničené a preto poisťovňa vyplatila náhradu škody. Ide však o podvod, pretože zbrane zmizli skôr, ako začalo horieť. Na to prichádza mamička. Joe a samozrejme aj Tutti sa vyberú do firmy, ktorej bola vyplatená poistka, aby si prezreli vyhorený sklad. Joe nechce, aby s ním išla až do skladu, preto ju zamkne v aute. Mamičku však nič nezastaví. Počas prehliadky skladu sa pokúsi niekto sklad zbúrať. Mamička však nestratí duchaprítomnosť a pomocou pištole, ktorú našla v priehradne auta začne paľbu, vďaka čomu sa im jedného z útočníkov podarí chytiť.
Mamička sa snaží dať svojho Joeiho zase dokopy s Gwen a preto jej v mene Joea pošle množstvo ruží. Toto už Joe nedokáže stráviť a preto stanoví 11 prísnych pravidiel, ktoré sa mamičke vôbec nepáčia. Preto sa rozhodne, že odletí späť domov. Joe ju však na letisku presvedčí, aby ešte zostala.
Pri návrate domov nájdu celý dom hore nohami. V dome pristihnú chlapíka, ktorý predal Tutti zbraň a tá ho omráči pomocou panvice. Mitchell im prezradí, že zbrane ukradli na letisku Brunswick, neďaleko Ventury, na pozemku, ktorý patrí nejakej banke. Joe sa na to letisko vyberie a mamička, ktorej sa podarí uvoľniť z pút, do ktorých ju zavrel, tiež. To však bola chyba, pretože Tutti na letisku chytia a vezmú ako rukojemníka. Joeovi sa podarí pomocou niekoľkých nárazov ťahačom do lietadla prekaziť odlet. Na pomoc prichádza polícia, ale Parwell, šéf bandy, má Joea na muške. „Môjmu dieťaťu nikto neublíži!“, rozhodne sa mamička a zachráni Joeovi život.
Joe a Gwen sa dajú opäť dokopy. Mamička sa rozhodne vrátiť späť domov do Jersey a na letisku sa jej podarí odhaliť hľadaného zločinca. Joe ho chytí a nakoniec zistia, že išlo o vraha, ktorý zastrelil svoju matku.
Pôvodný názov: STOP, OR MY MOM WILL SHOOT!
Produkcia: UNIVERSAL CITY STUDIOS Inc., 1992, 85 min.
Réžia: Roger Spottiswoode
Scénar: Blake Syder, William Osborne, William Davies
Hudba: Alan Silvestri
Kamera: Frank Tioly
Hrajú:
Sylvester Stallone (Joe Bomowski)
Estelle Getty (Tutti Bomowski)
JoBeth Williams (Gwen Harper)
Roger Rees (Parnell)
Martin Ferrero (Paulie)
Gailard Sartain (Munroe)
John Wesley (Tony)
Al Fann (Lou)
Ella Joyce (McCabe)
J.Kenneth Campbell (Ross)
Pixie (Pixie)