STAYING ALIVE
ZOSTAŤ NAŽIVE

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

   
Voľné pokračovanie Horúčky sobotňajšej noci pod vedením Sylvestera Stallonea.  
   
mmTony Manero sa vrátil. Je to už šesť rokov, čo sa ”vyliečil” z Horúčky sobotňajšej noci a opustil špinavý Brooklyn, aby dobyl Manhattan. Ale o dobytí nemôže byť zatiaľ reč. Tony učí na jazzovej tanečnej škole a vypracoval si pritom atletické telo profesionálneho tanečníka. Po večeroch si zarába ako čašník a stále sníva o kariére na Broadway.
Raz večer tam na predstavení uvidí tanečnicu Lauru, ktorá má všetko, čo by chcel mať aj on – lepšiu spoločnosť a hviezdnu slávu. Tony rozohrá všetok svoj šarm a dostane ju do postele. Ale potom nastanú potiaže. Laura sa zďaleka nezaujíma len o neho. Pri konkurze na úlohu neobstojí. Tony sa vracia domov k matke, ktorá mu dodá odvahu začať znovu. Dostáva novú úlohu opäť v muzikály. Keď si všimne, že režisér nie je spokojný s Laurinym partnerom, naštuduje si jeho úlohu. Prosí o šancu a dostane ju. Bude tancovať sólo. Teraz príde hodina pravdy. Premiéra. Je Tony stále len polovičným frajerom z Brooklynu, alebo má na to, stať sa Brodwayskou hviezdou? Tony tancuje ako o život. V diabolskom kotly svetiel
a ohlušujúcom hluku vybíja roky potlačovanú divokosť. K zdeseniu režiséra sa vybičuje k neplánovaným exhibíciám. Ale keď spadne opona, publikum šalie nadšením. Tony zvíťazil.

Stallone inscenoval film ”fyzicky”: stály pohyb, talianska gestikulácia a nepretržitá paľba hudby (opäť šesť piesní Bee Gees ). Tiché pasáže a dialógy sú krátke ako dych boxera alebo tanečníka. Stallone opäť dokázal majstrovstvo komerčnej zábavy.

Pôvodný názov: Staying Alive
Produkcia: USA, 1983
Réžia: Sylvester Stallone
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: .
Kamera: Nick McLean
Hrajú:
John Travolta (Tony Manero)
Cynthia Rhodes ( Jackie )
Finola Hughes ( Laura )