THE SPECIALIST
ŠPECIALISTA

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

Svalnatý pyrotechnik Ray Quick pomáha pri pomste rodičov atraktívnej May

KÚPIŤ na www.filmcity.cz

Bogotá, Colobia 1984. KÚPIŤ na www.filmcity.cz

Dvaja profesionálny pracovníci CIA, ktorý vyrábajú a odpaľujú bomby, sú vyslaný do Kolumbijskej džungle vyhodiť do povetria most, kadiaľ prechádza džíp obchodníka s drogami. Výbušninu umiestňuje kapitán Ray Quick a akciu riadi a odpaľuje plukovník Ned Trent. Ned totiž zabíja rád a smrť je viac ako jeho povolaním, zmenila priateľstvo Neda a Raya v čistú nenávisť.

O desať rokov neskôr.
Je tu však ešte jedna túžba po pomste. Jej nositeľkou je atraktívna blondína May Munroo a jej dôvodom je stará udalosť. Ako malá bola svedkom brutálnej vraždy svojich rodičov. V úkryte sledovala ich smrť a tváre vrahov. Od tej noci žije len s túžbou po pomste. Zdá sa že práve teraz dozrel čas, aby kubánsky mafián Joe Leon a jeho syn Tomas, spolu s najatým vrahmi spoznali, akú dobrú pamäť ma May. Hľadá preto pomoc u skutočného špecialistu na výbušniny. Nájde Raya, ale ten dlho odmieta zákazku prijať. Po čase však ponuku prijíma. Jeho osamelý tieň sleduje May na každom kroku. Mayine odhodlanie ju prinútilo votrieť sa do rodiny Leonových a zviesť ”následníka trónu” Tomasa. Ray sa kontaktuje so svojou zamestnávateľkou po telefóne a dozvedá sa o nej viac, pričom jej dáva pokyny. Zločinci pomaly zomierajú jeden po druhom. A medzi nimi aj Tomas Leon. Ray je skutočný špecialista a podstivo odvedie svoju

prácu. V hre sa pohybuje aj Ned Trent v službách starého Leona. Ned sa vyhráža May odhalením jej minulosti a láka do pasce bývalého kolegu Raya a posiela mu May ako návnadu. May sa do Raya zaľúbi. Stretnú sa a strávia spoločnú noc v hotelovej izbe. Ráno je už May preč a Ray nachádza lístok so slovami : ” Nie som žena, ktorej môžeš veriť”. Za chvíľu do hotela vtrhne Ned so svojimi ľuďmi. Ray je pripravený a celý blok hotela vyletí do vzduchu. May sa s ním znovu stretne pod nátlakom Neda. Rayove obydlie sa premení na ohnivé trosky, pričom zahynie aj Ned. Aj starý Leon pocíti pomstu, keď mu May pošle prívesok, v ktorom je na fotke s rodičmi a pyrotechnickým umením Raya Quicka.
Pôvodný názov: The Specialist
Produkcia: Warner Bros., USA, 1994
Réžia: Luis Llosa
Scénar: Alexandra Seros
Hudba: John Barry
Kamera: Jefrey L. Kimball
Hrajú:
Sylvester Stallone(Ray Quick)
Sharon Stone ( May Munroo )
James Woods ( Ned Trent )
Rod Steiger ( Joe Leon )
Eric Roberts ( Thomas Leon )
Mario Ernesto Snachez(Charlie)