SHADE
Hráči

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
VIDEO

   
   
mmCharlie Miller je starnúci hazardný hráč, ktorý mal od úplnej špičky len malý krôčik. Jeho drsná milenka Tiffany by sa kôli peniazom dokázala spolčiť s každým. Vernon je ambiciózny mladík s šikovnými prstami a inštinktom, ktorý by to mohol dotiahnúť pekne ďaleko.
Dean Stevens je legenda a uznávaný kraľ pokru s minimálnimi vkladmi. Niektorí sa nechajú obrať o peniaze, len aby hovorili, že hrali s Deanom za jedným stolom. Hlavnou hviezdou je práve Dean, ktorý kedysi hrával s mafiánmi a gangstrami, ale vo Philadelphii naraz podnik prepadli. Všetci dvíhali ruky nad hlavu okrem Deana, ktorý pri podvádzaní držal kartu v dlani. Medzi hráčmi a zlodejmi sa strhla prestrelka.
Nažive zostali iba Dean a jeden zo zlodejov, obaja sa pritom držali v šachu. Mohli sa navzájom zastreliť, nechať tam všetky prachy, alebo vyšia karta berie pri ťahaní s kôpky kariet. Dean nakoniec zastrelil zlodeja a odišiel s 50 tisícmi. Vernon, Charlie a Tiffany sa rozdodnú pre podraz najivného Larryho, s ktorým maju vyhrávať spoločné veľké prachy a on si ani nakoniec nevšimne, že sa stal obeťou premysleného triku. Majú svoju taktiku na hru, podvody s kartami sú dopredu prešpekulované. Larry je chamtivý a hneď na začiatku vsadí veľký obnos peňazí a myslí si, že bude v dobrej partiji zarábať. Veľkú hromadu peňazí čo dal do hry prehral. Horšie je na tom to, že si ich požičal od svojho zamestnávateľa. Larryho zamestnávateľ Malini pošle svojich ľudí, aby získali späť peniaze, ktoré Larry prehral. Menšia prestrelka hráčov núti zmiznúť im z dohľadu. Do takých hier vidí aj detektív, ktorý si chce tiež ukrojiť z vyhratých peňazí vydieraním. Charlie, Vernon a Tiffany dajú dohromady spoločné peniaze s ktorými sa chystajú na veľkú hru, v ktorej lietajú desaťtisícové stávky. Na prvý pohľad to vyzerá na sebevražedný podnik, len že mladý dravec Vernon si verí, že má na to aby zosadil kráľa zo svojho trónu. Dean už aj tak pomýšľa nad ukončením kariéri hazardného hráča. Smelá trojica sa pripravuje na rozhodujúce stretnutie, ale ich sústredenie narušia mafiáni, na čele s Malinim ktorý, ich zoznámi s Deanom a hra sa začína.
Karty sú označené, ale čísla sú na nich vidieť, iba keď sa na ich zadnú stranu zaostrí na nekonečno. Bank narastá, a pritom dojde aj k ťahaniu zbraní. Smelá trojica prichádza o spoločné dva milióny dolárov. Charlie ani nevedel,že Tiffany je na Maliniho strane a Vernon je v partiji s Deanom. Dean vyhral, Vernon zhrabol svoj podiel z podvodu, pričom obrali Charlieho a Tiffany o pekné prachy. Úplatkársky detektív, ktorý snoril okolo a z každej akcie inkasoval si tiež samozrejme odniesol svoje peniaze.
Pôvodný názov: SHADE
Produkcia: RKO Pictures Production., 2002, 91 min.
Réžia: Damain Nieman
Scénar: Damain Nieman
Hudba: Christopher Young
Kamera: Tony B.Richmond
Hrajú:
Sylvester Stallone (Dean Stevens)
Gabriel Byrne (Charlie Miller)
Stuart Townsend (Vernon)
Malenie Griffith (Eve)
Patrick Bauchau (Malini)
David Purdham (detektiv)