RHINESTONE

FALOŠNÝ DRAHOKAM

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

   
Príbeh taxikára, ktorý sa nešťastnou náhodou stal country spevákom.  
   
mmCountry barová speváčka Jake uzavrie stávku s majiteľom klubu "RHINESTONE" o svoju zmluvu na 5 rokov, že urobí country hviezdu z prvého chlapa, ktorý jej príde do cesty. Vtedy však netuší, že tým vyvoleným bude ako naschvál totálne netalentovaný new yorkský taxikár Nick Martinelli, ktorý nemá o country ani páru a chýba mu čo len náznak hudobného sluchu.
Nickovi sa život taxikára páči a nemá chuť vymeniť ho za kariéru speváka country-music. V jeden večer, keď sedí za volantom uvidí speváčku Jake a spôsobí autohaváriu. Prišiel o taxík a teraz mu nezostáva nič iné, než ponuku priať. Tvári sa, že spievať vie a doma nad pohrebným ústavom predvedie Jake za doprovodu organu Elvisovský rock and roll. Rozlúči sa na čas s domovom a odchádza na vidiek. Dedinčania nemajú mestské typy radi a dávajú to Nickovi najavo. On však nestráca nádej a zmysel pre humor. Aj napriek ťažkým začiatkom sa postupne dostáva do úlohy country speváka a spolu v duete s novou priateľkou mu to ide celkom dobre. Jake učí Nicka zvykom a spôsobu života country.
Jemu sa spievanie a hranie na cowboya za mikrofónom pozdáva a verí, že sa dostane so spevom na takú úroveň ako Jake. Teraz je už Nick pripravený na vystúpenie v klube "RHINESTONE". Majiteľ klubu Freddie pozbiera v New Yorku najhorších odporcov nových talentov. Pre Nicka to zo začiatku nevyzerá dobre, ale vypískaný spevák im ukáže, čo v ňom je. Publikum ho nakoniec prijme a spolu s Jake im predvedie perfektnú show. Jake stávku vyhrá a Nick dostane nový taxík, ktorý bol započítaný do nákladov stávky.
Pôvodný názov: RHINESTONE
Produkcia: 20th Century Fox, USA, 1984
Réžia: Bob Clark
Scenár: Phil Alden Robinson & Sylvester Stallone
Hudba: Dolly Parton
Kamera: Timothy Galfas
Hrajú:
Sylvester Stallone ( Nick Martinelli )
Dolly Parton ( Jake )
Richard Farnsworth ( Noah )
Ron Leibman ( Freddie )