FILMOGRAFIA :: Rocky Balboa

ROCKY BALBOA

.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
VIDEO

Rocky ešte nepočul posledný gong  
   
mmJe to už dávno, čo Rocky naposledy stál v ringu medzi povrazmi a vyboxoval najlepší zápas vo svojom živote. Potom bol istý čas manažérom mladého ctižiadostivého boxera a teraz už telocvičňu opustil.

Jeho milovaná žena Adrian zomrela a Rocky sa z toho nevie spamätať. Mal ju veľmi rád a nevie ani na chvíľu na ňu zabudnúť. Syn Robert má už vlastný život, takže na otca nemá moc času. Švagor Paulie stále pracuje v mäsokombináte a popíja alkohol ako vždy. Rocky je dnes majiteľom reštaurácie Adrian's nazvanej po jeho žene, v ktorej visia na pamiatku fotky jeho a Adrian. Rozpráva tam stálym zákazníkom staré príbehy z čias kedy stál v ringu, rozdával rany a bol majstrom sveta. Reštaurácia prosperuje vďaka Rockyho menu.
Úradujúcim šampiónom v ťažkej váhe je momentálne Mason "The Line" Dixon, ktorému sa podarilo jednoducho získať túto trofej. Je najlepší, ale málokto mu ten titul praje. Nie je ani zdaleka tak obľúbený u ľudí ako Rocky.
V počítačovej simulácii zápasu nechá televízia ESPN proti sebe postaviť Masona "The Line" Dixona a bývalého šampióna Rockyho Balbou v najlepšiej forme. Rocky tento zápas vyhrá, čím spôsobí veľký mediálny rozruch a dohady kto by v skutočnosti vyhral. Dixon je týmto virtuálnym zápasom znepokojený a rád by si to s Rockym v ringu rozdal. Ľudia si prajú vidieť tento zápas naživo. Rocky dlho váha, ale napokon súhlasí s touto exhibíciou. Myslí si aj tak, že je už na to starý postaviť sa do ringu s oveľa mladším súperom. Chce ako vždy vydržať do posledného kola na nohách, aj keď telo stárne, plameň v srdci je stále silný a nevyhasína. Rocky začne trénovať pod vedením trénera Tonyho, ktorý ho kedysi trénoval pred veľkým zápasom v Rusku. Bol aj trénerom Apolla Creeda, ktorému bol skoro ako otec. Rocky začína trénovať. Znova beh po Filadelfii a tvrdá drina v poslovni. Rocky je pripravený na veľký zápas v ktorom ho podporuje aj nová priateľka Maria, ktorú zobral pracovať do svojej reštaurácie. Publikum na Rockyho nezabudlo a skandujú jeho meno pri vstupe do ringu, je stále populárny Taliansky žrebec. Zápas na 10 kôl začína.

Dixon boxuje, ako v zápase o titul a nie ako v šou. Útočí čím ďalej tým viac a Rocky si ešte ani nebuchol. Dixon sa obáva jeho úderu a nechce ho k sebe pustiť. Je rýchlejší, ale Rocky sa nedá zahanbiť a údery vracia späť. Onedlho pada k zemi, ale nevzdáva sa a pokračuje. Dixon si zraní rameno a Rocky to využije, bije zo všetkých síl a jeho šance na víťazstvo sa vylepšujú. Rockyho čaká posledné kolo vo svojom živote a stále stojí na nohách. Nikto tomu nechcel uveriť že by to bola pravda. Na koniec zápas predsa vyhrá na body súčastný šampión Mason Dixon ale dav skanduje Rockyho meno.
Pôvodný názov: ROCKY BALBOA
Produkcia: MGM, Columbia, Revolution
USA, 2006
Réžia: Sylvester Stallone
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: Bill Conti
Kamera: J. Clark Matis
Strih Sean Albertson
Hrajú:
Sylvester Stallone (Rocky Balboa)
Burt Young (Paulie)
Tony Burton (Duke)
Milo Ventimiglia (Robert)
Antonio Tarver (Mason Dixon)