ROCKY V
THE FINAL BELL
.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

Posledný gong pre Rocky-ho nezaznel a preto sa pokúša hľadať nové šance. KÚPIŤ na www.filmcity.cz
. .
mmRocky Balboa sa vracia do minulosti ku svojim začiatkom. Zostarol a jeho žiara hasne. Pri zápasoch je čím ďalej ťažšie uplatniť svoj kedysi obávaný úder. Po najstrašnejšom zápase v jeho boxerskej kariére má Rocky poškodený mozog. Od lekárov dostane zákaz boxovať. Zároveň prichádza o všetok svoj majetok a končí na samom dne. Uvedomuje si, že vlastne prehral všetko dve možnosti. Rezignovať alebo skúsiť šťastie tam, kde kedysi začínal.
V bývalom Mickeyho boxerskom klube objaví talentovaného mladíka, ktorý mu pripomína jeho samého na začiatku kariéry. Rovnaký smäd po úspechu, rovnaká vôľa, rovnaká túžba všetkým dokázať, že on je najlepší. A Rocky, ktorí časom predsa len zmúdrel, naraz vidí šancu nielen pre toho mladíka, ale aj sám pre seba. Podujme sa mladého boxera Tommyho Gunna trénovať a robiť mu manažéra.
Rocky pripravuje Tommyho perfektne na každý zápas a spolu čakajú na príležitosť zápasu o titul majstra sveta. Keď Tommy vahráva, Rocky vyhráva s ním. Môže mu dať všetko, len nie svoje srdce. Tommyho si získa George "Washington" Duke, ktorí chce z neho urobiť papierového šampióna. Podvodom ho dostane do ringu o titul s Union-om Cane-om - majstrom sveta, ktorý neporazil Rockyho Balbou, ale stal sa ním len vďaka Dukeovym podvodom. Tommy Gunn súboj o titul vyhráva, ale nie po boku Rockyho. Ďakuje novému manažérovi Dukeovy namiesto človeku, ktorý mu pomohol dostať sa na vrchol - Rockymu. Duke s vidinou veľkého zisku poštve Tommyho proti Rockymu a chce ich spolu dostať do ringu. Rocky zanedbáva svoju rodinu a to sa mu vypomstí. Tommy vyprovokuje Rockyho k zápasu na ulici. Rockymu sa vráti jeho bojový duch a ukáže mladému boxerovi, kto je pravý šampión. Rocky pripravuje Tommyho perfektne na každý zápas a spolu čakajú na príležitosť zápasu o titul majstra sveta. Keď Tommy vahráva, Rocky vyhráva s ním. Môže mu dať všetko, len nie svoje srdce.
Tommyho si získa George "Washington" Duke, ktorí chce z neho urobiť papierového šampióna. Podvodom ho dostane do ringu o titul s Union-om Cane-om - majstrom sveta, ktorý neporazil Rockyho Balbou, ale stal sa ním len vďaka Dukeovym podvodom. Tommy Gunn súboj o titul vyhráva, ale nie po boku Rockyho. Ďakuje novému manažérovi Dukeovy namiesto človeku, ktorý mu pomohol dostať sa na vrchol - Rockymu. Duke s vidinou veľkého zisku poštve Tommyho proti Rockymu a chce ich spolu dostať do ringu. Rocky zanedbáva svoju rodinu a to sa mu vypomstí. Tommy vyprovokuje Rockyho k zápasu na ulici. Rockymu sa vráti jeho bojový duch a ukáže mladému boxerovi, kto je pravý šampión.
Pôvodný názov: Rocky V
Produkcia: United Artists - MGM, USA, 1990
Réžia: John G. Avildsen
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: Bill Conti
Kamera: Steven Poster
Hrajú:
Sylvester Stallone (Rocky Balboa)
Talia Shire ( Adrian )
Burt Young ( Paulie )
Burgess Meredith ( Mickey )
Tommy Morrisson( Tommy Gun )
Sage Stallone ( Robert Balboa )