ROCKY IV
DUAL CENTURY

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
KÚPIŤ na www.filmcity.cz

mmDo spojených štátov prichádza olympijský víťaz Ivan Drago, ktorý vyprovokuje neporazeného šampióna všetkých váhových kategórií Rockyho k súboju. V historicky prvom profesionálnom zápase totiž Ivan Drago nastupuje proti Apollo Creedovi, Rockyho priateľovi a bývalému súperovi. Veľká show začína v Las Vegas. Je tu svetová tlač, televízia, dievčatá v bikinách a Apllo Creed je v najlepšej pohode. Ďakuje svojmu priateľovi a sekundantovi Rockymu za šancu na "come back". Ako za starých časov pretancuje ringom v cilindri a trenkách vo farbách americkej vlajky.
Na druhej strane ringu panuje zlovestná atmosféra. Stojí tam oceľovo trénovaný obor Ivan Drago s blond ježkom a ide z neho strach. Súboj je krátky a vražedný. Apollo je po prvom kole silne otrasený, zaprisahá ale Rockyho, aby v žiadnom prípade nehádzal uterák do ringu. Keď ho Rocky predsa len hodí, je už neskoro. Apollo umiera Rockymu v náručí.
Rockymu je jasné, že kvôli mŕtvemu priateľovi musí do ringu a zaistiť prevahu západu. Ako vo všetkých predchádzajúcich dieloch je aj tentokrát jeho žena sprvu proti - "Appolo je mŕtvy, prečo chceš umrieť aj ty?" Rocky sa vo svojom športiaku preváža mestom a premýšľa nad Apollom, svojimi výhrami a prehrami.
Na vianoce - 25. decembra si "bezbožný" rusi prajú súboj Rocky vs. Drago v Moskve. Zatiaľ čo Drago pod dohľadom computerov a expertov bičuje svoju formu do maxima. Rocky sa nasťahuje do osamelej búdy na sibíri. Stína stromy, behá závejami, neustále sledovaný agentmi KGB.
Blíži sa deň súboja. Rusi privítajú Rockyho v ringu nešportovým piskotom. Rozvinú obrovský portrét svojho hrdinu a hrajú len sovietsku hymnu. Prichádza dokonca generálny tajnomník Gorbačov, aby sa zúčastnil osláv nadradenosti sovietského systému. V ringu to pre Rockyho nevyzerá dobre. Inkasuje viac úderov než Apollo a ten už bol po druhom kole mŕtvy.
Ale Rocky povzbudzovaný svojou ženou, ktorá už opäť stojí pri ňom, sa zakaždým otrasie a boxuje ďalej. Jeho bojový duch dokonca nakazí aj publikum, ktoré nakoniec oslavuje američana. Rocky vyboxuje najlepší zápas vo svojom živote.
Pôvodný názov: Rocky IV
Produkcia: United Artists - MGM, USA, 1985
Réžia: Sylvester Stallone
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: Vince DiCola
Kamera: Bill Butler
Hrajú:
Sylvester Stallone (Rocky Balboa)
Talia Shire ( Adrian )
Burt Young ( Paulie )
Carl Weathers ( Apollo Creed )
Brigitte Nielsen ( Ludmila Drago )
Dolph Lundgren ( Ivan Drago )