ROCKY III
EYE OF THE TIGER

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
KÚPIŤ na ww.filmcity.cz

   
   
mmmSúboj s najväčším Apollom Creedom - to bol Rocky, príbeh smoliara vyznamenaný Oscarom. Rocky II hovoril o odvete. V poslednom kole pri rovnakom počte bodov šampión aj vyzývateľ padajú k zemi a rozhodca ich odpočítava. Obaja súperi sa z posledných síl márne snažia vzchopiť. Keď rozhodca odpočita do deväť, Rocky sa na chvíľu postaví a táto sekunda z neho urobí majstra sveta všetkých váhových kategórií. Táto záverečná scéna z Rocky-ho II je zároveň úvodnou scénou tretieho dielu.
Rocky sa odrazu stane boháčom, ale hrozí mu nebezpečie. Kedykoľvek vstúpi do ringu, aby pokoril ďalšieho vyzývateľa, objaví sa niekde nablízku tvár, z ktorej ide strach. Patrí Clubberovi Langovi, ktorí svojich súperov kosí jeden po druhom. Clubber si robí zálusk na Rockyho titul. Rockyho tréner tuší nebezpečie, lebo tento protivník je plný nenávisti a Rocky nemá proti nemu šancu. Mickey-mu sa darí hrozný súboj odvracať. Jedného dňa, keď Rockyho oslavuje rodná Philadelphia ho Clubber verejne urazí. Teraz mu Rocky chce ukázať, kto je v ringu pánom.
V druhom kole ide Rocky k zemi ako zasiahnutý bleskom. Je veľmi ponížený, zosmiešnený, celý jeho svet sa zrútil. Tréner Mickey umiera. Jedného dňa sa náhle objaví bývalí súper Apollo Creed. To, čo Rockymu chýba, je "oko tigra". Zlenivel úspechom a stratil inštinkt zabijáka. Apollo ho vezme na predmestie Los Angeles, kde trénujú mladí, draví černoši. Adrian ho presvedčí, že sa traumi zbaví jedine ďalším zápasom, a vráti sa mu aj jeho bojový duch. Chystá sa odvetný zápas ...
Clubber je novým Rockyho štýlom zaskočený a tentokrát Clubber dokáže porážku odvracať len necelé tri kolá. Rocky je na body jasný víťaz. Stal sa staronovým majstrom sveta.
Pôvodný názov: Rocky III
Produkcia: United Artists - MGM, USA, 1982
Réžia: Sylvester Stallone
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: Bill Conti
Kamera: Bill Butler
Hrajú:
Sylvester Stallone (Rocky Balboa)
Talia Shire ( Adrian )
Burt Young ( Paulie )
Burgess Meredith ( Mickey )
Carl Weathers ( Apollo Creed )
Mr. T ( Clubber Lang )