ROCKY II
The Story Continues ...

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
KÚPIŤ na www.filmcity.cz

   
   
mmmRocky Balboa, taliansky žrebec, ako mu hovoria obdivovatelia a protivníci sa vrátil.
Tento bezvýznamný muž z Filadelfie sa cez noc stal hviezdou. Lúči sa s ringom, aj napriek tomu, že ho Apollo Creed vyzýva k odvete. Rocky sa chce venovať len svojej žene a končí so športom. Skladá Adrian k nohám celý svet. Kupuje dom drahé auto a zdá sa že peniaze už nehrajú žiadnu úlohu. Ale opjenie sa vytráca a realita si žiada svoju daň.
Aby sebe a svojej žene, ktorá si medzitým našla prácu zaistil minimálne podmienky k životu, sa Rocky vracia do Mickeyho boxérskeho centra, upratuje a zbiera špinavé dresy. V tejto úlohe sa stane terčom posmechu svojich bývalích kolegov. Nevie nič iné, než boxovať a musí sa jedine vrátiť do ringu. Apollo Creed mu to uľahčí. Vyhlási v televízii a rozhlase, že Rocky Balboa má z ďalšieho zápasu strach. Pred verejnosťou znemožnený boxér prijíma výzvu aj keď jeho žena Adrian je zásadne proti tomu . Na prípravu mu ostáva len niekoľko týždňov. Musí zmeniť techniku zľava do prava pretože má zranené oko.
Pomaly sa dostáva do formy, ale šťastie mu nepraje, Adrian predčasne porodí. Pôrod prebieha bez problému, ale mladá matka upadá do kómi. Apollo Creed, ring, boj o tytul - to všetko sa Rockymu stráca vdiaľ, dôležitá je už len Adrian. Dni a noci prebdie pri nej, zúfalý ale s nádejou že sa vráti k životu. Dni ubiehajú a Adrian sa zázračne prebúdza.
V záplave radosti jej Rocky sľubuje že navždy zavesí rukavice na kliniec, ale Adrian už nechce o tom ani počuť. Namiesto toho jej sľubuje, že do rozhodujúceho zápasu dá všetko. Sála vre keď protivníci vstupujú do ringu. Prvé kolá dokáže šampión jasne rozhodnúť vo svoj prospech, ale Rocky neochabuje. Rozhodnutie padne až v poslednej minúte. Rocky zoberie všetky svoje sily a vyrazí naplno. Obaja sa ocitnú na zemi, rozhodca ich odpočítava , ale Rocky sa ešte raz vzchopí a šampión zostáva na zemi. Tým je rozhodnuté o výťazstve a porážke.
Zrodil sa nový svetový šampión.
Pôvodný názov: Rocky II
Produkcia: United Artists - MGM, USA, 1979
Réžia: Sylvester Stallone
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: Bill Conti
Kamera: Bill Butler
Choreografia boxu: Sylvester Stallone
Hrajú:
Sylvester Stallone (Rocky Balboa)
Talia Shire ( Adrian )
Burt Young ( Paulie )
Burges Meredith ( Mickey )
Carl Weathers ( Apollo Creed )