ROCKY

Film o mladom ctižiadostivom boxerovi, ktorý sa chce prebojovať navrchol.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
KÚPIŤ na www.filmcity.cz

mmm

Rocky Balboa by k úspechu potreboval dve veci: sebadôveru a šancu, ako ju získať. Ako druhoradý boxer si zarába pár drobných v druhoradých zápasoch: k životu je to málo a na umieranie moc.

Doma sa cíti v boxérskom stredisku, kde trénuje, schádza sa s priateľmi a sníva.Majiteľ Mickey ho jedného dňa vyhodí. Ten kto svoj talent nedokáže rozvinúť nepatrí k Mickeyho chlapcom.
Ale Rocky sa vráti. Zaviní to majster sveta v ťažkej váhe Apollo Creed. K 200-mu výročiu USA si šampión vymyslí veľkolepú show. Ľubovoľný vyzývateľ s ním môže boxovať o titul. Všetky súčastné esá ale postupne rušia účasť. Vyzerá to že show zkrachuje.
Apollo dostane myšlienku: dá šancu vyloženému outsiderovi. Voľba padne na Rockyho - pre jeho originálnu prezývku The Italian Stallion. Rocky to celé považuje za špatný vtip, ale neskôr sa nadchne touto myšlienkou. Medzitým pokročil vo vzťahu k Adriane, plachej sestre najlepšieho priateľa Paulieho.
Rozvynula sa milostná romanca a Adriana ho motivuje pre veľký cieľ. Deň čo deň tvrdo trénuje a zmieri sa s Mickeym, ktorý mu nakoniec v jeho úsilí pomáha a radí. Všetci čakajú na veľký deň.
Deň D sa blíži, Rocky je vo vrcholnej forme, ale napriek všetkénu je na pochybách. V priebehu boja Apollo, ktorý očakával jednoduchú záležitosť, neverí vlastným očiam. Rocky boxuje ako o život. Už v prvom kole sa mu podarí perfektný hák a majster sveta ide k zemi. Na koniec zápasu Rocky prehráva, ale zostáva na nohách aj pri poslednom gongu.
Pôvodný názov: Rocky
Produkcia: United Artists - MGM, USA, 1976
Réžia: John G. Avildsen
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: Bill Conti
Hrajú:
Sylvester Stallone ( Rocky Balboa )
Talia Shire ( Adrian )
Burt Young ( Paulie )
Burges Meredith ( Mickey )
Carl Weathers ( Apollo Creed )