RAMBO IV
TO THE HELL AND BACK

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

mmStarnúci vietnamský veterán John, ktorý poćas svojho života prežil mnoho ťažkých životných skúšok, sa stiahol do ústrania a skromne žije v thajskom Bangkoku a živí sa obchodovaním s armádnymi prebytkami.
Napriek tomu, že sa celý život snažil vyhýbať problémom, problémy si ho vždy našli. Kľudný Rambov život naruší misionárska skupina bojujúca za ľudské práva, ktorú vedie Michael Burnet a Sarah Miller. Misionárska skupina sa obráti na Ramba so žiadosťou o prenajatie lode, na ktorej by sa mohli po rieke doplaviť až do Burmi. Burma je už niečo vyše 50 rokov vojnovou zónou. Miestni ľudia - roľníci a farmári, sa stále snažia odolávať brutálnemu a tvrdému režimu burmskej armády a každý jeden deň musia bojovať o svoje životy. Práve teraz je lekárska pomoc a celková podpora kresťanských misionárov pre nich najpotrebnejšia.
Po krátkom váhaní a hlavne po naliehaní vodcu misionárov Eda Baumgartnera sa Rambo nakoniec predsa len rozhodne pomôcť Michaelovi a Sarah a vezme ich aj so zvyškom skupiny na loď a vyplavia sa proti prúdu rieky.
Keď misionári konečne dorazia do dediny Karen, prepadne ich sadistický major Pa Tee Tint a skupina burmských vojakov. Časť dedinčanov a misionárov je mučených a surovo zavraždených, zatiaľ čo sa Tintovi a jeho mužom podarí zajať aj zvyšok skupiny.
Správy o tom sa čoskoro dostanú aj ministrovi, ktorý má pod patronátom misionárov a s pomocou Eda Baumgartera požiadajú Ramba, aby sa podujal viesť záchranný team. S piatimi mladými a veľmi rozdielnymi vojakmi pod jeho vedením Rambo znovu vypláva na rieku za oslobodením tých, čo prežili, z pazúrov majora Tinta, čo bude jednou z najsmrteľnejších misií všetkých čias.
Pôvodný názov: Rambo IV - To The Hell And Back
Produkcia: Miramax, USA, 2007
Réžia: Sylvester Stallone
Scénar: Sylvester Stallone, David Morrell
Hrajú:
Sylvester Stallone (John Rambo)
Julie Benz( Sarah )
Matthew Marsden ( Schoolboy)
Paul Schultze ( Burnett )