RAMBO II
FIRST BLOOD PART II
.
Žiadny človek, žiadny zákon, žiadna vojna ho nezastaví. Rambo oslobodzuje vojenských zajatcov vo Vietname.
.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
KÚPIŤ na www.filmcity.cz

mmmRambova nová misia začína vo väzení, kde sa dostal po bitke s policajnou posádkou. Tam ho vyhľadá jeho bývalý veliteľ – plukovník Trautman a ponúkne mu bojovú úlohu.
Vo vietnamských zajateckých táboroch sa údajne nachádza okolo 2000 amerických vojakov. Rambo má v džungli taký tábor nájsť. Nesmie sa dostať do styku s nepriateľom. Musí doniesť fotografickú dokumentáciu o existencii táborov. V žiadnom prípade nevyhľadávať nepriateľa. Už zoskok z lietadla sa nepodarí. Zasekne sa popruh padáka o dvere a Rambo odrezáva výbavu a seba z popod krídla lietadla. Veliteľovi operácie Murdockovi sa už začiatok nepozdáva a chce predčasne misiu ukončiť. V džungli už Ramba čaká spojka - Vietnamka Co Bao. S jej pomocou nachádza tábor. Rambo poruší rozkaz. Oslobodí jedného zajatca a keď je ich útek objavený, Rambo a Co strieľajú zo všetkého, čo je po ruke. Pri prevoze ich riečny piráti zradia a odovzdávajú vietnamským vojakom. Rambo sa nevzdáva a nikto z vojakov na lodi neprežije. Po 36 hodinách akcie sa mu podarí dostať sa k vrtuľníku na dohodnuté miesto. Keď Murdock zistí, že má zajatca ako dôkaz, dá povel k odletu a Trautman bezmocne pozerá na kričiaceho Ramba za vzďaľujúcim sa vrtuľníkom. Nepriatelia sa blížia.
Rambo je zajatý a výsluch preberá sovietske komando. Pretože mlčí, začnú ho mučiť, ale na Ramba je každá bolesť krátka. Medzi tým sa do tábora vkradne Co a pomáha Rambovi ma úteku. O chvíľu ju však prevŕtajú guľky. Teraz je Rambo sám a riadi sa podľa vlastných pravidiel. Nie sú byrokratické, ale smrteľné. Zbytočne nehovoriť, napochodovať, pokosiť, vypochodovať. Po jeho zákroku vyzerá tábor ako spálené ohnisko. Oslobodí väzňov, nastúpia do vrtuľníka a o chvíľu sa ocitajú na domácej základni. Po tejto úspešnej misii je Rambo amnestovaný.
Pôvodný názov: Rambo:First Blood Part II
Produkcia: USA, 1985
Réžia: George Pan Cosmatos
Scénar: Sylvester Stallone , James Cameron
Hudba: Jerry Goldsmith
Kamera: Jack Cardiff
Hrajú:
Sylvester Stallone ( John Rambo )
Richard Creena ( pluk. Trautman )
Julia Nickson ( Co )