RAMBO
FIRST BLOOD
 
Príbeh vietnamského veterána, ktorého si za službu k vlasti nikto neváži.
 

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
KÚPIŤ na www.filmcity.cz

mmmJohn Rambo - vietnamský veterán, bývalý príslušník zelených baretov, vyznamenaný najvyššou vojenskou poctou, chce v malom mestečku na studenom severe Ameriky navštíviť starého kamaráta z vojny, ale jeho priateľ zomrel. Stal sa obeťou smrteľnej zázračnej zbrane Agent Orange, ktorá zasiahla aj americké oddiely.
Znechutený Rambo sa túla po meste. Šerifovi sa nepáči jeho výzor a chce ho zavrieť za potulku. Rambo sa nebráni, ale šerif nedostane z neho ani slovo.Keď mu na policajnej stanici odoberú odev a objavia sa vojnové jazvy, policajti nič nechápu. Až blýskavý nôž policajta v Rambovi prebudí hrozné spomienky na vojnu. Jeho spomienky ožijú a začne sa brániť a za pár minút celú posádku zneškodní. Vojna ho naučila prežiť za každú cenu a to sa v Rambovi inštinktívne prebudilo. Rambo uteká z mesta priamo do hôr. Nemá však veľa šancí. Rozpútala sa štvanica na človeka. Nakoniec proti Rambovi nastúpi 200 členov národnej gardy s ťažkou výzbrojou. Rambo vďaka svojim skúsenostiam likviduje jedného nepriateľa za druhým, avšak nikoho z nepriateľov nezabije.
V lese je Rambo ako doma, bol na také podmienky vycvičený a zvyknutý. Čo je pre niekoho peklo je jemu domov. Jediný, kto ho môže zastaviť a zachrániť mu život je jeho bývalý veliteľ Samuel Trautman. Kedysi ho naučil prežiť vojnu a stať sa vojnou. Vo Vietname si jeden druhému museli kryť chrbát a plukovník to robí aj teraz. Vďaka návratu do mesta Ramba vojaci obkľúčia priamo na policajnej stanici, z ktorej ušiel a plukovník Trautman tu zachráni šerifovi Teasle-ovi život. V putách ho vydáva do rúk zákona.
Pôvodný názov: Rambo ( FIRST BLOOD )
Produkcia: CAROLCO, USA, 1982
Réžia: Ted Kotcheff
Scénar: Michael Kozoll, William Sackheim, Sylvester Stallone
Hudba: Jerry Goldsmith
Kamera: Andrew Lazlo
Hrajú:
Sylvester Stallone ( John Rambo )
Richard Creena ( pluk. Trautman )
Brian Dennehy ( Teasle )