OVER THE TOP
NAJLEPŠÍ Z NAJLEPŠÍCH
.
 

.Sly ako Lincoln Hawk, šofér kamiónu, ktorého v živote prenasleduje smola, ale on sa nevzdáva a bojuje o synovu lásku.

 

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

mmmLincoln Hawk je majiteľom kamiónu, ktorý trávi svoj život na nekonečných cestách. Popritom ašpiruje na titul majstra sveta v pretláčaní rukou (armwrestling).
Stále žije osamelo a jeho súkromný život sa mu akosi vymkol spod kontroly. Pred desiatimi rokmi sa rozviedol a odvtedy už viac nevidel svojho syna. Jeho bývalá manželka Christina však vážne ochorie a požiada Lincolna, aby sa postaral o syna. Dvanásťročný Michael žije u svojho bohatého starého otca a v elitnom internáte ma získať vzdelanie. Ich prvé stretnutie je však sklamaním pre oboch.Aby si Linc získal synovu lásku, vezme ho so sebou na dlhú cestu do rodnej Californie. Michael postupne prejavuje veľký záujem najmä o Lincov obľúbený koníček - pretláčanie rúk. Spoločné šťastné chvíle otca a syna však trvajú len krátko. Starý otec trvá na tom, aby sa Michael vrátil späť domov. Zatajuje mu dopisy a dôkazy o otcovskej láske. Lincoln predá svoj ťahač a zúčastní sa v Las Vegas majstrovstiev sveta v pretlačovaní rukou. Na tomto šampionáte sa zúčastní 500 súťažiacich. Cena za víťazstvo je trofej, 100 000 dolárov a ťahač Volvo v hodnote 250 000 dolárov, ale pre Linca je najdôležitejší náklaďák a nie titul majstra sveta.
Michael utečie od starého otca, aby mohol svojho otca povzbudzovať a byť svedkom jeho víťazstva. Lincoln si je síce vedomí, že nemá na víťazstvo veľké šance, ale nevzdáva sa. Na veľkom finále sa zúčastní spolu so silákom Bobom Harleyom. Po piatich rokoch je svetový šampión porazený a číslom jedna sa stáva Lincoln Hawk. Jeho výhra patrí aj synovy. Pre neho dal do zápasu všetko, čo v ňom bolo a práve vďaka tomu vyhráva. Získa nový kamión, peniaze, svojho syna a vydajú sa na cesty.
Pôvodný názov: OVER THE TOP
Produkcia: Cannon Group, USA, 1987
Réžia: Menahem Golan
Scénar: Stirling Silliphant, Sylvester Stallone
Hudba: Giorgio Moroder
Kamera: David Gurfinkel
Hrajú:
Sylvester Stallone ( Lincoln Hawk )
David Mendenhall ( Michael )
Robert Loggia ( Jason Cutler )
Susan Blakely ( Christina )