OSCAR
 

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

   
Sly sa teraz dal po stopách najväčšieho komika
a nakrútil remake slávneho Oscara.
 
   
mmJe rok 1931. Angelo “Snaps” Provolone je gangster, ktorý sa živý pálením alkoholu a nečistými kšeftami. Svojmu umierajúcemu otcovi sa zúfalo pokúša splniť posledné prianie pred smrťou. Otec chce, aby syn začal poriadny život a rodine vrátiť stratenú česť.
Pri svojich snahách však Angelo naráža na zdanlivo neprekonateľné prekážky, ktoré sa mu stavajú do cesty. Najrôznejšie pochybné indivíduá, jeden účtovník a prirodzene niekoľko žien, sa ho neustále pokúša zviesť zo správnej cesty. Angelov účtovník Antonio žiada o ruku jeho dcéru, ale bývalému gangstrovi sa veľmi nepozdáva, že by si jeho dcéru mal vziať účtovník z takým nízkym platom. Do domu Provoloneových príde mladá slečna Tereza a povie Angelovi, že oklamala jeho účtovníka, že je jeho dcéra. Účtovník Antonio mesačne omylom prišiel ku piatim centom od Provoloneho a povedal Angelovi, že takto našetrených 50.000 chce dať po svadbe jeho dcére Tereze, ktorá vlastne nie je jeho dcéra. Peniaze zamenil za šperky a doniesol ku Agelovi. Provolone zobral tašku so šperkami a vyjasnila sa záležitosť s Angelovou “druhou dcérou” Terezou. Jeho pravá dcéra Lisa miluje ich bývalého šoféra Oscara, ktorého prepustili a ten odišiel do armády. Slúžka Nora, ktorá opúšťa Provoloneových, náhodou zamení tašky. Svoju so spodným prádlom a tašku so šperkami. Ale ochvíľu sú tašky zasa na správnom mieste. Lisa klame rodičov, že je s Oscarom tehotná, ale dieťa nemá momentálne otca a preto
sa Angelo snaží nájsť svojej dcére manžela. Aby to nebolo jednoduché, je tu znova zámena tašiek. Angelo chce vydať svoju dcéru za doktora jazykovej školy. Všetko sa to riadne zamotáva a zámeny s taškami sledujú policajti a myslia si, že ide o ďalšie špinavé kšefty. Nakoniec to dobre dopadne, Lisa si vezme doktora a Tereza účtovníka Antonia. Na svadbe sa objaví aj Oscar. Polícia chytí pravých gangstrov a Angelo končí s poriadnym životom slušného človeka.
Pôvodný názov: Oscar
Produkcia: Touchstone Pictures, USA, 1991
Réžia: John Landis
Scénar: Michael Barrie, Jim Mulholland
Hudba: Elmer Bernstein
Kamera: Mac Ahlberg
Hrajú:
Sylvester Stallone (Angelo Provolone)
Ornella Muti (Sophia Provolone)
Vincen Spano (Antonio)
Marisa Tomei (Lisa)