LORS OF FLATBUSH
LORDI Z FLATBUSHU
.
Príbeh o štyroch bláznivých chalanoch a ich osudoch.
.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

Brooklyn – New York. V tmavých postranných uličkách miliónovej metropoly sú kráľmi chlapci z pouličného gangu “Lords Of Flatbush”. Chico, Stanley, Butchey, Wimpy sa pokladajú za najdôležitejšie postavy Brooklynu. Na ich piskot reagujú dievčatá a ak si niekto dovolí pri pohľade na ich kožené ošatenie urobiť grimasu, naučia ho lepšiemu správaniu. Je lepšie, keď sa človek tejto štvrti v noci vyhne.
Cez deň sa totiž “Lordi” hrajú na slušných chlapcov. Navštevujú strednú školu, hrajú baseball a počúvajú hudbu čo práve letí. Voľný život bez záväzkov sa im páči, až raz príde tá zlá chvíľa na Stanleyho. Jeho priateľka Frannie zistí, že je s ním tehotná a navrhuje mu sobáš, ale on je proti, pretože si myslí, že je veľmi mladý a nechce stratiť svoju slobodu. Pokúša sa ju presvedčiť, aby si dieťa dala vziať, ale Frannie nesúhlasí.
Bez auta je človek v meste aj tak ničím. A Chico by tak veľmi rád stúpol v očiach Jane. Jeho kamaráti sa mu snažia pomôcť a ukradnú pre neho auto, pretože s motorkou nemá u dievčat úspech, aký si predstavuje. Myslí si, že si takto získa svoju Jane, ale ona nemá o Chica záujem.
Stanley po dlhom váhaní kúpi svojej nastávajúcej snubný prsteň za veľký peniaz – 16 000 $. Teraz pomýšľa už aj na ženenie. Frannie sa nakoniec túžba splní a Stanley sa s ňou ožení. Na svadobnú hostinu sú samozrejme pozvaní aj “Lordi” a Stanley je spokojný so svojím novým životom a pripravuje sa na úlohu otca.
Pôvodný názov: Lords Of Flatbush
Produkcia: USA, 1974, 80 min.
Réžia: Stephen F. Verona, Martin Davidson
Scénar: S. F. Verona, M. Davidson, G.Gleckler
Hudba: Joe Brooks
Hrajú:
Sylvester Stallone (Stanley Rosiello)
Perry King ( Chico )
Henry Winkler ( Butchey )
Paul Mace ( Wimpy )
Susan Blakely ( Jane )
Maria Smith ( Frannie )