LOCK UP
KRIMINÁL

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

Príbeh, v ktorom je prežitie všetkým.

.
 

.

Automechanik Frank Leone sa dostal do väzenia vďaka ublíženiu na zdraví zloduchov, ktorí zmlátili jeho deda doma, vo svojej dielni. Frank je vzorný väzeň a v Norwoode nemá žiadne problémy.
Raz v noci je nečakane preložený do Gateway, pretože má s riaditeľom tejto väznice nevyriadené účty. Pred piatimi rokmi Frank ušiel z väzenia na pohreb svojho deda, pretože ho nechceli naň pustiť. Mal len dva týždne pred prepustením. Teraz mu zostáva šesť mesiacov do konca trestu.

Riaditeľ Drumgoole sa mu chystá zo života urobiť peklo, lebo bol potrestaný za Frankov útek. Dozorcovia sú na Franka tvrdí a riaditeľ posiela na neho aj väzňov. Frank sa zoznámi s väzňom Dallasom. Ten má plány na útek a láka aj Franka. Spozná tu aj mladého väzňa "Zabijaka". Riaditeľov človek - Chink vyprovokuje Franka k hre amerického futbalu a dáva mu lekcie podľa príkazov riaditeľa. Hra je tvrdá a nemilosrdná.Väzeň - automechanik Eclipse sa mu snaží túto hru prežiť. Eclipse ho pozve do garáže a ponúka mu prácu. Dostať do chodu Ford Mustang z roku 1965. Mechanici spoja sily a spravia z auta majstrovské dielo. "Zabijak" sadne doň a vyletí na dvor a šalie na ňom. Dozorcovia auto rozstrieľajú a väzni ho dorazia na príkaz riaditeľa. Frank namiesto mladého šialenca dostane samotku. Toto je jeho najkrutejšie obdobie vo väzení. Ostávajú mu tri týždne do prepustenia. Nenecháva sa vyprovokovať sadistickému riaditeľovi, až keď v telocvični zabije Chink s bandou mladého "Zabijaka". Frank sa chce Chinkovi pomstiť a vymláti s neho čo sa len dá. Chce ho pripraviť o život tak, ako skončil jeho kamarát, ale ovládne sa. Jeden z väzňov ho bodne nožom a tak sa dostane do nemocnice. Tam mu ďalší väzeň odovzdá pozdrav od Chinka - chce dostať jeho priateľku Melissu.

Frank nahovorí Dallasa na útek. Pri úteku sú väzni prichytení a vysvitne z toho že Dallas je tiež na riaditeľovej strane a preto ho podviedol. Frank je jeho priepustka, ale jeho zasa podvedie riaditeľ. Dallas sa nemôže vrátiť medzi väzňov,preto sa obetuje a zahynie aj s jedným s dozorcov pod elektrickým prúdom. Frank sa dostane až k riaditeľovi a posadí ho na elektrické kreslo. Tam dorazia stráže a pripútaný Drumgoole ku kreslu pod hrozbou smrti vyklopí pred dozorcami všetko o Frankovom terorizovaní. Po priznaní ho stráže odvedú do rúk sudcov. Frank si odslúži zbytok trestu a je volný. 
Pôvodný názov: Lock Up
Produkcia: White Eagle/Carolco, USA, 1989
Réžia: John Flyyn
Scénar: R.Smith, J.Stuart, H.Rosenbaum
Hudba: Bill Conti
Kamera: Donald E. Thorin
Hrajú:
Sylvester Stallone (Frank Leone)
Donald Sutherland (Warden Drumgoole)
Sonny Landham ( Chink)
Frank McRae ( Eclipse)
Tom Sizemore (Dallas )