GET CARTER

www.getcartermovie.com
.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

Remake rovnomenného filmu z roku 1971 s Mikeom Caineom v hlavnej úlohe natočenom podľa románu Teda Lewisa "Jack's Return Home". KÚPIŤ na www.filmcity.cz
   
mm“Volám sa Jack Carter a nechcite ma spoznať!”, utrúsi drsniak s briadkou a pokrivenými ústami vždy predtým, než niekomu prefarbí ciferník na červenomodro. Čo je totiž jeho práca – Jack Carter bije ľudí na plný úväzok a prax v obore sa mu aj čoskoro zíde. Gangster Jack strávil celý svoj život vybavovaním záležitosti druhých ľudí - vyberaním dlhov a vybavovaním účtov. Vždy koná sám a má nad vecami nadhľad.
Keď sa z Las Vegas i napriek protestom svojho šéfgaunera vydá do Seatlu na pohreb svojho brata, vzápätí získa podozrenie, že jeho autonehoda nebola náhodou, ale že išlo o premyslenú vraždu.
S vytrvalosťou sa púšťa do pátrania a dostáva sa do miestneho podsvetia, v ktorom samozrejme nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Snaží sa znovu zblížiť so švagrinou Gloriou a neterou Doreen, ktoré už roky nevidel a je pre nich len “obrázkom na piane”. Možno ho to nakoniec privedie ku zmene životného postoja, k dlhom, ktoré nikdy nezaplatil. Teraz je ale hlavné vypátrať toho, už dopredu mŕtveho, bratovho vraha a zakrútiť mu krkom. Je tým pravým snáď Carterov starý známi, momentálne veľkoobchodník s internetovým pornom Cyrus? Alebo rozmaznaný milionár Kinnear či hoteliér Brumby? Carter si ich nájde všetkých. Carter sa pokúsi dosiahnuť spravodlivosť svojim priamočiarym spôsobom, ale čím bližšie sa dostáva k pravde, tým viac otázok o svojich pohnútkach si musí klásť.
Pôvodný názov: Get Carter
Produkcia: Warner Bros., USA, 2000
Réžia: Stephet T. Kay
Scénar: David McKenna
Hudba: Tyler Bates
Kamera: Mauro Fiore
Hrajú:
Sylvester Stallone (Jack Carter)
Michael Caine ( Cliff Brumby )
Miranda Richarson ( Gloria )
Rachael Leigh Cook ( Doreen )
Mickey Rourke ( Cyrus Paice )
Alan Cumming (Jeremy Kinnear)