FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
VIDEO

Na okruhu i v láske môže zvíťaziť len jeden! Sylvester Stallone za volantom závodného špeciálu.  
   
mmMladý a mimoriadne talntovaný závodník Jimmy Bly len ťažko odoláva tlaku, ktorý so sebou nesie oslnivá kariéra nového favorita veľkých cien. Majiteľ závodného týmu Carl Henry preto povoláva späť do kokpitu skúseného Joea Tanta, ktorý má byť mladému kolegovi oporou, kryť mu na okruhu chrbát a doviesť ho k titulu majstra sveta.

Ich hlavným súperom je terajší šampión Beau Brandenburg. Jimmy mu nebezpečne šliape na päty a naviac začal chodiť s jeho bývalým dievčaťom. S Tantom má Brandenburg nevyriadené účty v podobe dávnej nehody. V hre je však aj bývalá Joeova žena Cathy, ktorá zostala verná svetu pretekov, žije s exmanželovým bývalým priateľom a kolegom a má chuť znepríjemniť mu život.
Joe, Jimmy a Beau musia dokázať nielen to, ako sú schopní obstáť za volantmi svojich vozov, ale aj to, nakoľko je pre nich dôležité víťazstvo a čo sú mu ochotní obetovať. Dokážu aj ako súperi v práci a v láske držať pri sebe a pomôcť v smrteľne nebezpečnom okamihu kolegovi v ťažkostiach? 

   
Film sa natáčal osem mesiacov na deviatich veľkých cenách v piatich krajinách sveta. Okrem pohnutých osudov hrdinov a dramatických situácií na závodných okruhoch ponúka aj jedinečné zabery z pohľadu pilota rútiaceho sa cieľovou rovinou rýchlosťou 380 kilometrov za hodinu.
Pôvodný názov: DRIVEN
Produkcia: Warner Bros., USA, 2001
Réžia: Renny Harlin
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: BT
Kamera: Mauro Fiore
Hrajú:
Sylvester Stallone (Joe Tanto)
Burt Reynolds ( Carl Henry )
Kip Pardue ( Jimmy Bly )
Stacy Edwards ( Lucretia Clan )
Til Schweiger (Beau Brandenburg)
Gina Gershon (Cathy)