JUDGE DREDD

.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
VIDEO

"Odhoďte zbrane a pripravte sa na súd. Ja som zákon!"  
   
mmV treťom tisícročí sa svet zmenil – iné podnebie, iné štáty. Kontinenty sa zmenili na spálenú púšť známu ako Prekliata zem. Bezpečnostný systém už nebol schopný kontrolovať pouličné gangy. Právo ako také bolo neúčinné. Kvôli tomu vznikol nový poriadok. Spoločnosť riadili ozbrojené sily. Boli to policajti, sudcovia a kati v jednom. Hovorili im Sudcovia.
Rok 2139

Sudca Dredd sa stará o poriadok na uliciach, kde zúri bloková vojna. Z niekoľkých miest sa stalo Mega City. Dredd dostane novú úlohu – v akadémii vyučovať etiku. V Aspenskej väznici žije Rico, bývalý sudca a Dreddov brat. Dredd ho kedysi odsúdil za kruté zločiny. Ricovi sa podarí utiecť z väzenia a znovu vyčíňa.

Dredd je neprávom obvinený z vraždy dvoch ľudí z radu sudcov. Hlavný sudca Fargo na súde vyhlási, že odstupuje zo svojej funkcie a vydáva sa na cestu do Prekliatej zeme a chce, aby bolo dobre zaobchádzané s odsúdeným Dreddom. Dredd je odsúdený na doživotie v Aspenskej väznici. Pri prevoze raketoplánom sa stretáva s Fergiem – väzňom, ktorého prednedávnom odsúdil. Raketoplán je zostrelený radinou kanibalov. Dredd a Fergie prežili, ale sú zajatí. Onedlho je rodina kanibalov Dreddom zlikvidovaná. Ocitne sa tam aj sudca Fargo. Banda zločincov ho zraní a keď umiera, vysvetlí Dreddovi celý jeho život a povie mu aj to, že Rico, bývalý priateľ z Akadémie, je jeho brat – dvojča, experiment projektu Janus, v ktorom boli obaja umelo vytvorení, čo Dredd nevedel. Rico znovu zobral do rúk vládu nad mestom a likviduje všetko, čo sa

mu postaví do cesty. 108 sudcov za 2 dni. Súdna rada sa zhodla na tom, že otvoria projekt Janus a vyrobia klonovaných sudcov. Rico to využije, miesto DNA sudcov použije svoju na zrod nových zločincov. Dredd a Fergie sa stretnú so sudkyňou Hershey, ktorá im pomáha dostať sa k Ricovi. Ten ich už netrpezlivo čaká. Rico sa snaží vysvetliť Dreddovi, že koná správne a chce ho dostať na svoju stranu. Dôjde tu k bitke medzi bratmi a Rico chce odsúdiť Dredda na smrť za zradu vlastnej krvi. Toto sa odohráva priamo v hlave Sochy slobody. Dredd svojho brata zlikviduje a je pripravený vrátiť sa znovu do ulíc, späť na svoje miesto.
Pôvodný názov: JUDGE DREDD
Produkcia: Cinergi Film Entertainment, USA, 1995
Réžia: Danny Cannon
Scénar: William Wisher & Steven E. De Souza
Hudba: Alan Silvestri
Kamera: Adrian Biddle
Hrajú:
Sylvester Stallone (Joseph Dredd)
Armand Assante ( Rico )
Diane Lane ( Hershey )
Rob Schneider ( Fergie )
Max Von Sydow ( Fargo )