D-TOX
EYE SEE YOU

.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
VIDEO

Survival is a Killer.  
   
mmJake Malloy je policajt, ktorý pracuje u FBI na prípade, v ktorom akýsi psychopat vraždí policajtov. Likviduje ich a nenecháva za sebou žiadne stopy. Svoje obete vystavuje ako trofeje. Polícii vždy včas oznámi pripravovanú popravu. Ďalší na zozname je Jakeov bývalý kolega. Nájdu ho poviazaného s obuškom v krku a guľkou v hlave.
Keď je Jake v službe, vrah mu zavolá, že je u neho doma a rád sa stretne s jeho milovanou Mary. Skôr než tam policajti dorazia, je už Mary mŕtva. Jake je z toho psychicky na dne a nevie sa spamätať so smrti Mary. Jeho nadriadený Hendricks mu vybaví psychoterapeutickú liečbu. Liečebňa vyzerá ako pevnosť na samote v zasnežených horách. Je to bývalé riadiace centrum veliteľstva strategického letectva. Jake je posledný pacient, ktorý je prijatý. Všetci pacienti sú policajti, ktorí potrebujú vyhnať z hlavy zlých chrobákov. Na blízku dovolenkuje veliteľ Hendricks, na chate kde chodí chytať ryby na zamrznuté jazero. Ďalšia mŕtvola sa objaví v liečebni. Bol to mladý policajt, ktorý sa nevedel vyrovnať so životom. Vyzerá to na samovraždu. Vedúcim liečebne – psychiatrom je bývalý policajt a sestra Jenny, ktorá pracovala u letectva a zostala tu a snažia sa pacientom pomôcť. Znova je ráno nájdený ďalší pacient obesený vo svojej izbe. Medzitým aj veliteľ Hendricks pri rybačke nájde v jazere mŕtvolu muža, policajta Slatera. V noci niekto z pacientov prevráti doktorovu kanceláriu hore nohami a vezme všetky spisy o pacientoch. Keď si to on všimne, je zlikvidovaný. Zmiznú aj lieky bez ktorých môžu pacienti zomrieť. Údržbár Hank nájde doktora so sekerou v hlave. Pacienti spoja sily a pátrajú po vrahovi. Vyberú z trezora svoje zbrane a idú na to. Hank chce ísť autom pre pomoc spolu s dvomi kolegami do civilizácie. V závejoch havarujú a ochvíľu jedného z nich ktosi podreže.
Na strome visí mŕtvola Jacka, jedného z personálu liečebne, ktorý záhadne zmizol. Toto je deň popravy. Jake chce vonku zistiť situáciu, ale zbytok skupiny podozrieva jeho ako vraha a zavrú ho do jeho cely. Jake prichádza na to, že skutočný vrah je ten, ktorý sa vydáva za policajta Slatera, ale v skutočnosti ním nieje. Ten zabije Hanka a ďalšieho z pacientov. Jake sa dostane von z cely a Jenny sa ho snaží medzitým hľadať. Jenny v poslednej chvíli uniká vrahovi. Na miesto činu sa dostal aj veliteľ Hendricks, ale v prestrelke padá k zemi. Jake sa stretne so Slaterom v súboji a vrah končí na ostňoch akejsi snežnej frézy. Z celej liečebne zostali nažive iba Jake a Jenny a Hendricks obišiel iba so zranením.
Pôvodný názov: D-TOX
Produkcia: Universal Pictures, USA, 2001
Réžia: Jim Gillespie
Scénar: Ron L.Brinkerhoff
Hudba: John Powell
Kamera: Dean Semler
Hrajú:
Sylvester Stallone (Jake Malloy)
Charles S.Dutton (Hendricks)
Polly Walker (Jenny)
Christopher Fulfort (Slater)
Tom Berenger (Hank)
Dina Meyer (Mary)
Yves Cameron (Killer)