COBRA

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
KÚPIŤ na www.filmcity.cz

   

Ty si nemoc, ja som liek, hrozí Sylvester Stallone svojim protivníkom.

 
   
   
mmPolicajt Marion Cobretti prezývaný Cobra robí prácu, ktorú nikto nechce. Najhorších zločincov a najtvrdšie prípady prideľujú práve jemu. Je privolaný do akcie v obchodnom dome, kde nebezpečný šialenec prepadne personál a zákazníkov a strieľa do všetkého, čo sa len pohne. Cobra v takýchto prípadoch nepozná zľutovanie a je nútený zločinca zneškodniť.
Nešťastnou náhodou vbehne do cesty zabijakom sekty Nový svet fotomodelka Ingrid. Je svedkom jednej zo série brutálnych vrážd. Šialenci po vzhliadnutí jej tváre majú novú obeť. Pri týchto činoch používajú nehlučné nástroje, ako kladivá, nože a sekery. Na tento prípad sa podujme Cobra so svojím kolegom Tonym. Zabijaci si Ingrid nájdu a ocitá sa blízko smrti. Našťastie im však unikne a vystrašená sa ocitá v nemocnici, kde ju tiež banda zabijakov prenasleduje. Cobra je ale včas na mieste a má za úlohu príťažlivú modelku chrániť a sprevádzať. Nikto však netuší, že v bande rozparovačov sa nachádza policajtka Stalkova, ktorá vie o všetkých plánoch a pomáha im zlikvidovať svedka. Pri obchádzke mestom sa im to však skoro podarí.
V meste prepukne divoká naháňačka áut. Tonyho odstavia rozbitím jeho auta a pustia sa za Cobrom. V prístave to jeho auto neprežije, ale zločinci sú už preč. Dostane nový voz a skryje sa spolu s Ingrid v jednom moteli, blízko železiarskych zlievární, kde ich však prepadnú zločinci na podnet Stalkovej. Cobra je na nich pripravený celým arzenálom zbraní. Po úniku do zlievární si to rozdá s vedúcim rozparovačom, pričom je aj Stalková a z úkrytu prizerajúca sa Ingrid. Zradkyňa policajtov umiera pričom rozparovač, ktorého Cobra zavesil na oceľový hák, sa smaží v plameňoch taviacej pece.
Pôvodný názov: Cobra
Produkcia: Warner Bros., USA, 1986
Réžia: George P. Cosmatos
Scénar: Sylvester Stallone
Hudba: Sylvester Levay
Kamera: Ric Waite
Hrajú:
Sylvester Stallone (Cobra)
Brigitte Nielsen ( Ingrid )
Reni Santoni ( Tony Gonzales)
Andrew Robinson ( Monte )
Brian Thompson ( rozparovač )