OBAL VHS CLIFFHANGER / VHS COVER CLIFFHANGER
CLIFFHANGER
HANG ON

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK

   
Banda zločincov, ktorá si skúša zmerať sily s horskými záchranármi, čo poznajú v horách každý kamienok. KÚPIŤ na www.filmcity.cz
   
mmHorský záchranár Gabe Wallker sa chystá pomôcť svojmu kolegovi Halovi, ktorý si pri lezení na skalách vykĺbil koleno a jeho priateľke Sarah. Vrtuľníkom sa na miesto nedá dostať a preto musia po lane prešplhať až k nemu. Sarah povolia popruhy, rukami sa neudrží lana a kĺže sa po nich stále nižšie. Gabe sa so všetkých síl snaží Halovej priateľke pomôcť, ale jednou rukou neudrží vystrašenú Sarah. Vyšmykne sa mu a záchranná akcia končí tragicky. Gabe sa po nehode odoberie do Denveru, pretože si vyčíta smrť mladej horolezkyne. Gabe sa vráti a chce odísť so svojou kolegyňou Jessie a opustiť hory, ale ona nesúhlasí.
O 8 mesiacov neskôr :

V tlačiarni cenných papierov, Denver-Colorado je do 3 kufrov uložených 100 miliónov dolárov v 1.000 dolárových bankovkách. Majú byť prevážané letecky.
Travers, ktorý má na starosti kufre s peniazmi počas letu zastrelí agenta FBI a svojich partnerov. Po lane má spustiť kufre do lietadla, ktoré letí pod nimi, ale všetko neklape tak, ako má. Agent FBI sa ešte vzchopí a strieľa do lietadla, v ktorom majú kufre zmiznúť. Poškodená hydraulika zasiahnutého lietadla robí svoje a lietadlo stráca výšku, pričom aj kufre padajú do zasnežených hôr. V tom momente exploduje nálož v lietadle, v ktorom pôvodne cestovala ochranka aj s peniazmi. Skupina zlodejov v lietadle dopadne do hôr. Väčšina posádky v zničenom lietadle prežije a volajú záchrannú službu. Šefom tejto akcie je svetoznámi zlodej Eric Qualen. V každom kufri sú vysielačky a Travers má na ne detektor.
Jessie prehovorí Gabe-a, aby naposledy pomohol turistom. Stretne sa s Halom a vyberú sa im na pomoc. Zistia, že to nie sú stratení turisti, ale banda zločincov. Monitor detektoru im ukazal miesta, na ktoré kufre dopadli a záchranári sú donútený zaviesť ich až k týmto miestam. Gabe-ovi sa podarí uniknúť a poslať jeden otvorený kufor s lavínou a jedným zločincom. Mal najdrahší pohreb všetkých čias. Hal sprevádza zločincov ďalej. Premrznutý Gabe, ktorému pre istotu zobrali bundu, sa stretne s Jessie v starej chate a chystajú sa hľadať ďalšie kufre a zlodejom prejsť cez rozum. Zločinci nájdu kufor prázdny pred snehuliakom s bankovkou a odkazom: “Urobíme výmenu.” Pri Gabe-ovej šikovnosti ďalší zo zločincov umiera. Onedlho sú záchranári v ich blízkosti. Medzitým letí vrtuľníkom Frank svojim kolegom oproti a nachádza chlapca, ktorého postrelili zločinci. Gabe a Jessie sa v jaskyni stretnú s jedným z banditov a ten po súboji s Gabo-om umiera napichnutý na kvapeľ. Zachranár Frank narazí na bandu trosečníkov a za odmenu zahynie ich zbraňami. Gabe nájde aj posledný kufor, ale aj zločinci sú blízko neho. Hal sa postará o jedného z banditov, ktorý tiež zostane pochovaný pod snehom.

So zločincov zostali zostali už len Qualen a Travers. Gabe im znovu prešiel cez rozum a peniaze zobral so sebou. Zlikvidoval aj Traversa nastreľovačom skôb. Qualen medzi tým zajal Jessie a chce ju na výmenu za peniaze. Jessie vystúpi z vrtuľníka a peniaze vo vaku skončia rozsekané vrtuľou záchranárskeho stroja. Gabe zaistí lano vrtuľníka o horský rebrík na skale, čo spôsobí, že vrtuľník prestane byť ovládateľný, narazí do skaly a zostane visieť. Na vraku stroja prebehne zápas medzi Gabeom a Qualenom. Po súboji sa stroj aj s posledným zločincom zrúti. Prichádza FBI, ale záchranári si už poradili so zločincami aj sami.
Pôvodný názov: Cliffhanger
Produkcia: Carolco, USA, 1993
Réžia: Renny Harlin
Scénar: Michael France, Sly Stallone
Hudba: Trevor Jones
Kamera: Alex Thomson
Hrajú:
Sylvester Stallone (Gabe Walker)
John Lithgow ( Eric Qualen )
Michael Rooker ( Hal Tucker )
Janine Turner ( Jessie Deighan )
Rex Linn ( Travers )
Michelle Joiner ( Sarrah )