BURN HOLLYWOOD BURN

AKO DOBIŤ HOLLYWOOD ...

FOTOGALÉRIA

   
Film o tom, že Hollywood môže dobiť aj obyčajný blázon.  
   
mmSvetlá reflektorov, zvuk kamier, aféry filmových hviezd, tučné rozpočty a mená dobrých režisérov či prepadáky - to všetko je Hollywood.
Alan Smithee, režisér s jediným veľkým snom - natočiť akčný veľkofilm s hviezdami ako Sylvester Stallone, Jackie Chan a Whoopi Goldbergová, s rozpočtom 200 miliónov dolárov, je takmer v cieli. Film je natočený a na rade je záverečný strih. Alan, bývalý strihač, ale zistí, že sa volá presne ako pseudonym režiséra, ktorý je uvádzaný v titulkoch tých najhorších filmov, pod ktoré sa dokonca režiséry hambia podpísať vlastným menom. V zúfalstve preto ukradne negatív a zmizne s ním na neznáme miesto. Pre producentov je to katastrofa. Jediné, čo im zostalo, je tridsaťsekundový reklamný šot z tohto nového filmu. Rozhodnú sa preto, že negatív dostanú. Najmú si 2 bratov - Brothersovcov, aby Smithee-ho prehovorili vrátiť negatív, ale ide im len o zámienku, aby ich bratia doviedli k Alanovi. Jemu sa ale podarí ujsť.
V zlosti Smithee filmový negatív spáli, pretože je presvedčený, že ho počas celého natáčania využívali a ničili jeho prácu. Dostane sa síce na psychiatrickú kliniku v Anglicku, ale v rodnej zemi sa z neho stane režisérska legenda, ktorá dokázala obetovať svoj film, aby ho tým zachránila. O práva na jeho životný príbeh sa zaujímajú viacerý scenáristi a získa ich James Edwoods za 5.000.000 $. Réžiu dostáva Alan Smithee a konečný strih bratia Brothersovci.

Tento film je natočený formou dokumentu. Dokument o tom, v čom bol film Trio dobrý, ako vznikal a či náhodou nebol úplná hlúposť. Väčšinu filmu tvoria rozhovory s hercami, režisérom, producentmi či strihačmi. Je to film o tom, že Hollywood môže dobiť aj obyčajný blázon.

Pôvodný názov: AN ALAN SMITHEE FILM: BURN HOLLYWOOD BURN
Produkcia: CINERGI PICTURES ENTERTAINMENT, 1997
Réžia: Alan Smithee ?
Scénar: Joe Eszterhas
Hudba: Gary G-Wiz & Chuck D
Strih: Jim Langlois
Hrajú:
Ryan O'Neal (James Edmunds)
Coolio ( Dion Brothers )
Chuck D ( Leon Brothers )
Eric Idle ( Alan Smithee )
Hviezdne obsadenie:
Sylvester Stallone
Whoopi Goldberg
Jackie Chan