ASSASSINS
NÁJOMNÍ VRAHOVIA

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
KÚPIŤ na www.filmcity.cz

Príbeh, v ktorom sa aj z vraha môže stať obeť.

.
.

.

Skúsený nájomný vrah Robert Rath chce ukončiť svoju kariéru, ale dostáva novú ponuku na 200.000 dolárov. Jeho úlohou je zlikvidovať milionára, ktorý sa práve ocitá na cintoríne na pohrebe, ale niekto je rýchlejší ako on. Je ním zabiják Miguel Bain, ktorý je ihneď zaistený políciou, ale vzápätí uniká zákonu. Robert medzitým získa taxík a jeho prvým zákazníkom je práve Miguel, ktorého sa pokúša zlikvidovať.

Ďalšia zmluva je ponúknutá na diaľku. 2.000.000 $ je suma za obeť. Je ňou zlodejka informácií, volá sa Electra a jej najnovší obchod s Holanďanmi je tiež celkom slušný - 40.000 dolárov za disketu s tajnými informáciami. Komunikuje len cez internet - je to prízrak. Pri prenose dát sú Holanďania zneškodnený Miguelom. Electra uniká z hotela aj so zálohou 10.000. V tom ju však objaví Robert, ktorý ju má taktiež zlikvidovať. Tí sa však musia spojiť, aby unikli chladnokrvnému Bainovi. V Electrinom byte sa znovu stretnú dvaja najlepší nájomní vrahovia - Rath a Bain sa snažia jeden druhého zničiť. Electra chce vykĺznuť z tejto hry a pôvodne má v úmysle Roberta zabiť v hotely, v ktorom sa ubytujú. Robert má získať disketu od svojej obete, na ktorej je nejaké priemyselné tajomstvo. Ponúka jej jeden milión za disketu, ktorú má predať ďalej. Objednávateľ sa ho snaží zabiť a v kufríku s peniazmi je aj časovaná bomba. Disketa nie je tiež úplná. Takže to bol podfuk z oboch strán. Objednávateľ ponúka ďalšie stretnutie, ale cena stúpa - Robert si vyžiada sumu 20.000.000. Pred prevodom peňazí v banke sa zastaví vo vyhorenom hotely, z ktorého zastrelil najlepšieho nájomného vraha, rusa Nikolaja Tačlinkova, pred pätnástimi rokmi ( v roku 1980 ). Keď je Robert už v banke, do vyhoreného hotela vchádza už Miguel. Je to navlasť podobná situácia ako kedysi s Tačlinkovom. Prevod v banke trvá dlho a Miguel netrpezlivo čaká. Electra je spojená s Robertom nenápadnou vysielačkou a tá z neďalekej reštaurácie sleduje Baina v okne. Nedočkavý Miguel sa príchodom do banky chce presvedčiť, či je Rath ešte vovnútri. Electra sa medzi tým pokúša zo starého hotela získať vrahovu odstrelovačku a zabrániť udalosti. V banke za získanú sumu odovzdá Robert disketu. Pri odchode z banky spozoruje Baina v okne hotela. 

Ten je však zasiahnutý pri akcii guľkou z Electrinej pištole. Do prestrelky sa zapojí aj Rath, ktorý vnikne do hotela. Túto hru hrá s nimi aj niekto iný. Je to rus Nikolaj. Tačlinkov sa vrátil zo záhrobia, pretože Robertovi sa ho nepodarilo zabiť kvôli nepriestrelnej veste. Všetci sa stretli - objednávateľ, nájomní vrahovia a obeť.  Rath a Bain v tej chvíli zareagujú ako spojenci a spoločne Nikolaja zastrelia. Týmto už naozaj Robert končí so svojim remeslom, ale Bain ho chce aj tak zlikvidovať, pretože nebude mať pocit, že je najlepší. Ale Robert zareaguje skôr, pretože je rýchlejší a stále najlepší.
Pôvodný názov: Assassins
Produkcia: Warner Bros., USA, 1995
Réžia: Richard Donner
Scénar: A.Wachowski,L.Wachowski,B.Helgeland
Hudba: Mark Mancina
Kamera: Vilmos Zsigmond
Hrajú:
Sylvester Stallone ( Robert Rath )
Antonio Banderas ( Miguel Bain )
Julianne Moore ( Electra )
Anatolij Davidov ( Nikolaj )
Stephen Kahan ( Alan Banch )