AVENGING ANGELO

.

FOTOGALÉRIA
SOUNDTRACK
VIDEO

Zradcovia, obete a ich mstitelia.  
   
mmFrankie Delano je profesionálny bodyguard. Snaží sa stáť v tieni a chrániť. Zamestnáva ho Angelo Aligieri, ktorého niekto považuje za dobrého a niekto za špatného.Platí ho za chránenie svojej dcéry Jennifer, ktorá ani nevie, že je jeho dcéra. Angela považuje ako za svojho druhého otca.

Frankie natáča Angela na video - správu pre jeho dcéru. Jenniferin manžel je k ničomu, syna Rowleyho poslala do vojenskej internátnej školy a jej svet sa začal zrúcať. Raz sa Frankiemu v reštaurácii vymkne jeho práca z rúk a mladík Bruno ho zraní a Angela zastrelí. Pri predvádzaní nového knižného titulu sa Jennifer stetne so spisovatelom Marcelom DeLa Rosa. V tom jej zostane nevoľno a musí odísť domov. Pri príchode domov rozbije autom stenu garáže. Nájde najlepšiu priateľku so svojim manželom, ako si užívajú. On zmizne a Jennifer zostane v o veľkom dome osamelá. Navštívi ju Frankie a povie jej čo sa stalo s Angelom. Prehrá jej záznam na ktorom Angelo potvrdí že je jej otcom a že skutočná matka umrela pri pôrode. Vysvetlí Jennifer celú záležitosť, prečo ju má chrániť. Angelovi nepriatelia chceli jeho dieťa zabiť a preto našiel manželský pár ktorý nemal dostatok financií, dal im dieťa a dostatok peňazí pre nich a výchovu Jennifer. Prevzal ich výdaje pod podmienkou, že sa jeho dcéra nedozvie kto vlastne je. Ona tomu nechce veriť. Pri nákupoch v meste sa ju niekto pokúša zabiť, ale Frankie je včas nablízku a zabráni tomu. Jennifer mu vyčíta, že nemala také problémy pokiaľ ho nestretla. Spolu idú k jej takzvanému otcovi a ten tiež vyklopí celú pravdu. Frankie zostáva u Jennifer. Raz v noci ich navštívi jej manžel. Frankie ho profesionálne zlikviduje a votrelec sa zastaví až na morskom dne. Frankie ide s Jennifer do opery a tam si ju znova všimne spisovateľ Marcelo. Po príchode domov zistia, že majú nepozvanú návštevu. Bol to jeden z ľudí, ktorý mal zlikvidovať Jennifer. Skúsený bodyguard ho poslal na more v deravom člne. Jennifer sa chystá odstrániť Maletestu – toho komu záleží na jej smrti. Votrie sa do ich spoločnosti, ale Malatesta sa rád hrá a neoficiálne sa s ňou chce oženiť. Pri “takzvanej” svadobnej noci starého mafiána porazí. Jeden z problémov je vyriešený. Jennifer si dohodne rande s Marcelom a vyzerá to vážne. Do jej domu sa vkradne Bruno, jeden s Malatestovích

ľudí, ale Frankie je znova pohotový a zlikviduje aj jeho. Zamuruje ho do otvoru rozbitej steny garáže, ale Jenn o tom nevie. Oznámi Frankovi, že sa chystá na Sicíliu s Marcelom. Ako bodyguard sa bez jej vedomosti tajne vyberie za ňou. Jennifer sa prizná Marcelovi, kto je a on sa prizná jej, že je Gianni a nie akýsi spisovateľ. Tvrdí jej, že jeho otca zabil Angelo. Chce sa takto pomstiť Angelovi tým že zabije Jennifer. Frankie včas zareaguje a odstráni Gianniho. Konečne sa prizná Jennifer, že ju miluje. Ona jeho tiež a tak zostávajú spolu žiť.
Pôvodný názov: AVENGING ANGELO
Produkcia: Dante Entertainment., USA, 2002
Réžia: Martyn Burke
Scénar: Will Aldis, Steve Mackall
Hudba: Bill Conti
Kamera: Ousama Rawi
Hrajú:
Sylvester Stallone (Frenkie Delano)
Madeleine Stowe (Jennifer)
Anthony Quinn (Angelo Aligieri)
Raoul Bova (Marcelo)